پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > مهم ترین نشانه های سرطان سینه در زنان

مهم ترین نشانه های سرطان سینه در زنان

سلامت | ۳۰ آبان۱۳۹۵ | 239 بازدید | نظرات

برای درمان موفقت آمیز سرطان، تشخیص زودهنگام این بیماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در همین راستا، آگاهی از نشانه های اولیه ابتلا به سرطان پستان برای بانوان ضروری محسوب می شود تا به آنها در دنبال کردن روند موفق درمان به جای مبارزه با بیماری که در مراحل پیشرفته قرار گرفته است، کمک کند.

در ادامه با چند نشانه هشدار دهنده ابتلا به سرطان پستان که هر بانویی باید از آن مطلع باشد، بیشتر آشنا می شویم.

خال های جدید یا تغییر در خال های موجود

خال ها می توانند به عنوان یکی از نشانگرهای اولیه سرطان پستان مد نظر قرار بگیرند. بنابر نتایج یک مطالعه، خطر ابتلا به سرطان پستان در بانوانی که دارای خال روی پستان خود هستند، ۱۳ درصد بیشتر از بانوانی است که فاقد خال هستند.

گرفتگی گلو و سرفه مداوم

اگر سرطان از پستان به ریه ها سرایت کند، بیماری می تواند به سرفه مداوم و گرفتگی در گلو منجر شود. بنابر آمار، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان پستان سرایت بیماری به ریه ها را تجربه می کنند که موجب سرفه های خشک و تنگی نفس می شود.

photo مهم ترین نشانه های سرطان سینه در زنان

فعالیت نامنظم روده یا مثانه

بیماران مبتلا به سرطان پستان ممکن است تغییر در هورمون های خود را تجریه کنند، که به خشک شدن مجرای ادراری و در نتیجه بی اختیاری منجر می شود. این شرایط می تواند به دفع ادرار هنگام خندیدن، سرفه کردن، ورزش کردن و حتی عطسه کردن منجر شود. همچنین، این بیماران ممکن است به دفع ادرار فوری نیاز داشته و این کار بیش از مدت زمان عادی طول بکشد.

خستگی غیر قابل توضیح

بیشتر سرطان ها به خستگی و بی حالی فرد منجر می شوند. بیماران مبتلا به سرطان حتی پس از یک خواب خوب شبانه نیز ممکن است احساس خستگی کنند. همچنین، افسردگی و احساس درد از دیگر نشانه ها محسوب می شوند.

خستگی در بیماران مبتلا به سرطان نه به واسطه فعالیت بدنی بلکه به دلیل عدم توازن مواد شیمیایی، که سرطان موجب آن شده است، شکل می گیرد.

درد غیر قابل توضیح در پشت بدن

مطالعات نشان داده اند که سرطان پستان می تواند مسئول درد آزار دهنده در پشت باشد. بیمار مبتلا به سرطان پستان ممکن است در ناحیه ستون فقرات و دنده ها احساس فشار داشته باشد و درد در قسمت بالایی پشت را تجربه کند. درد می تواند از استخوان ها ناشی شود، که ممکن است نشانه ای از سرایت بیماری به استخوان ها باشد.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷

نظرات