پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > مرگ دردناک کودک ۱۲ ساله بیجاری

مرگ دردناک کودک ۱۲ ساله بیجاری

اخبار | ۲۷ آذر۱۳۹۴ | 890 بازدید | نظرات

عصر روز گذشته نوجوان ۱۲ ساله روستای چالاب ساکن منطقه محروم حسن آباد یاسوکند در بیجار در راه انتقال به درمانگاه به علت مشکلات تنفسی جان خود را از دست داد که علت مرگ وی در دست بررسی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گروه استان‌ها، حوالی ظهر روز چهارشنبه، دانش آموزی  12 ساله اهل روستای چالاب به درمانگاه شهر حسن آباد یاسوکند مراجعه کرده و در همان ساعت اولیه توسط پزشک معالج اقدامات اولیه درمانی برای وی انجام شده است.

بر اساس اعلام مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار پس از اتمام معالجه اولیه دانش آموز همراه پدر خود به روستا برمی گردند و ساعت ۴ بعد از ظهر به علت توقف تنفسی مجددا بیمار به درمانگاه شهر حسن آباد یاسوکند انتقال داده می‌شود.

مهدویان می‌گوید: با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزا در منطقه طی تماسی که با پزشک معالج بیمار در شهر حسن آباد داشته‌ایم، در هنگام معاینه اولیه هیچگونه علائم آنفلوانزا در بیمار مشاهده نشده است.

اما یحیی (پدر مهدی، دانش آموز فوت شده) می‌گوید: وقتی فرزندم را به درمانگاه بردم  دکتر پس از معاینه گفت چیز خاصی نیست یه سرماخوردگی ساده است و چند قرص و آمپول نوشت.

براساس گفته‌های وی پس از مراجعت از نزد پزشک، مهدی دوباره دچار مشکلات تنفسی می‌شود به طوری که نمی‌توانسته خوب نفس کشیده و صحبت کند و در راه انتقال مجدد به درمانگاه فوت می‌کند.

گفته می‌شود که وزیر بهداشت در جریان فوت این دانش آموز قرار گرفته است و به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار، پزشکی قانونی در حال انجام معاینات پزشکی برای تعیین علت فوت هستند و اعلام نظر قطعی در مورد مرگ این دانش آموز پس از جواب آزمایشات و نمونه برداری‌ها مشخص می‌شود.

این اتفاق تلخ در یکی از محرومترین نقطه کردستان رخ داده است و با وجود اینکه اقدامات اولیه برای درمان این دانش آموز انجام شده اما واقعیت این است که منطقه روستای چالاب و شهرحسن آباد یاسوکند احتیاج به سطح خدمات و تجیزات بیشتر درمان و توجه  از سوی مسئولان دارند.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

نظرات

  1. فاطمه گفت:

    افسوس از این همه کمبودو بی توجهی به روستاییان عزیزوزحمت کش جامعه که مسئولین خیلی ساده ازکنار مرگ فرزنده روستاییان میگزرن چون میدونن صدای اونها به گوش هیچ کس و هیچ کجا نمیرسه.افسوس