پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > قیمت کامل همه میوه ها در آستانه شب یلدا

قیمت کامل همه میوه ها در آستانه شب یلدا

اخبار | ۳۰ آذر۱۳۹۵ | 450 بازدید | نظرات

در فاصله یک روز مانده به شب یلدا بازار میوه به طور معمول با تقاضای بیشتری روبرو می‌شود و معمولا برخی اقلام هم که به این مناسبت تقاضا و مصرف‌شان بالاتر می‌رود، قیمت‌شان افزایش می‌یابد. اما آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت بیشتر  اقلام تغییر چندانی نکرده و از ثبات نسبی برخوردار است.
در این زمینه رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفته که قیمت میوه‌های پر مصرف شب یلدا هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نکرده و فقط پرتقال و هندوانه نسبت به سال گذشته به شدت کاهش قیمت داشته‌ است که قیمت منطقی این محصولات در بازار مصرف نهایتا باید ۳۵ درصد بیشتر از عمده‌فروشی باشد. 
در میان محصولات مختلف میوه، در ردیف اول هندوانه و انار و بعد هم نارنگی، پرتقال، خرمالو، موز، خیار و سیب از بیشترین مصرف برخوردارند که به دلیل تولید و عرضه کافی و متعادل آن‌ها در بازار، قیمت این محصولات افزایشی نداشته است.   
در میان اقلام پر مصرف میوه، هر کیلوگرم انار درجه یک ۴۰۰۰ تومان، ‌هندوانه کیلویی ۱۰۰۰ تومان، ‌خرمالو کیلویی ۳۰۰۰ تومان، موز کیلویی ۴۰۰۰ تومان، نارنگی کیلویی ۴۵۰۰ تومان، سیب قرمز کیلویی ۴۵۰۰ تومان و پرتقال درجه یک کیلویی ۵۰۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود. 
در میان سایر اقلام مختلف میوه گلابی کیلویی ۱۰ هزار تومان، انبه ۱۰ هزار تومان، انگور کیلویی ۴۰۰۰ تومان، گریپ فروت کیلویی ۳۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم کیوی ۴۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.
همچنین در بازار تره‌بار، هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۲۰۰۰ و ۱۵۰۰ تومان عرضه می شوند. ‌همچنین گوجه فرنگی کیلویی ۴۰۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای کیلویی ۳۰۰۰ تومان، کدو و بادمجان کیلویی ۲۰۰۰ تومان است. هر کیلوگرم کاهو و هویج نیز ۲۰۰۰ تومان قیمت دارد. 

photo قیمت کامل همه میوه ها در آستانه شب یلدا

photo قیمت کامل همه میوه ها در آستانه شب یلدا


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

نظرات