پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > سامسونگ فروش گلکسی نوت ۷ را بعلت انفجارهای متوقف کرد!

سامسونگ فروش گلکسی نوت ۷ را بعلت انفجارهای متوقف کرد!

تکنولوژي | ۱۶ شهریور۱۳۹۵ | 266 بازدید | نظرات

این هفته سامسونگ عرضه گلکسی نوت ۷ را به علت گزارش‌های متعدد مبنی بر انفجار در حین شارژ برای اپراتورهای کره جنوبی، به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش آی تی رسان، گزارش‌های مبنی بر خرابی دستگاه‌های گلکسی نوت ۷ از تاریخ ۳ شهریور یعنی تنها ۵ روز از شروع ارایه رسمی آن، در اینترنت منتشر شد و به نظر می‌رسد که سامسونگ این وضعیت را جدی‌تر از حالت واقعی در نظر گرفته است.

.

photo سامسونگ فروش گلکسی نوت ۷ را بعلت انفجارهای متوقف کرد!

اگرچه فروش گلکسی نوت ۷ نسبت به گلکسی S7 بیشتر بود (فروش بیش از ۴۰۰ هزار دستگاه از ۲۹ مرداد در کره جنوبی) ولی این فبلت پرچمدار قدرتمند به دستگاهی غیر قابل اعتماد از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نسبت به برادر کوچک‌تر خود تبدیل شده است.

.

photo سامسونگ فروش گلکسی نوت ۷ را بعلت انفجارهای متوقف کرد!

دلیل انفجار گوشی هنگام شارژ چیست؟

باتری‌های لیتیوم-یون به ندرت متورم یا منفجر می‌شوند. اما وقتی این اتفاق می‌افتد، دو علت برای توجیه آن وجود دارد. دلیل اول مربوط به ایجاد سوراخی است که در اثر افتادن گوشی بر روی زمین ممکن است ایجاد شود. از این رو بین سلول‌های باتری نازک و فشرده شده‌ی گوشی یک شکاف ایجاد می‌شود که می‌تواند با ایجاد مدار اتصال کوتاه، تورم و انفجار ایجاد کند.
در حالت دوم، علت را می‌توان به بی‌کیفتی باتری تعمیم داد. در مورد گوشی گلکسی نوت ۷، به نظر می‌رسد که انفجار زمانی رخ داده است که دستگاه در حال شارژ بوده است و این امر می‌تواند ما را به دومین دلیل یعنی “گرما” سوق دهد. 

گرمای بیش از حد باعث ایجاد اتصال کوتاه دوباره در داخل باتری شده که با شکسته شدن سلول‌های داخلی همراه است. با این حال، این اتفاق معمولا در دمای بالا رخ می‌دهد مگر این که باتری معیوب باشد.
شارژ بیش از حد باتری باعث دریافت جریان الکتریسیته‌ای بیش از حد توان باتری شده و همین امر باتری را بیش از حد گرم می‌کند.

.

photo سامسونگ فروش گلکسی نوت ۷ را بعلت انفجارهای متوقف کرد!

گرمای بیش از حد در یک منطقه از باتری می‌تواند به “فراری حرارتی” منجر شود. این اتفاق زمانی می‌افتد که قسمتی از باتری نتواند در سرعتی به اندازه‌ی کافی سرد شود و طی یک واکنش زنجیره‌ای شکست، گرمای بیشتر و بیشتری تولید می‌شود. به عبارت دیگر، گرمای بیش از حد با واکنشی همراه است که شتاب افزایش دما را به دنبال دارد. در نهایت، این امر می‌تواند به آتش‌سوزی یا انفجار منجر شود.

به طور معمول، باتری‌های با کیفیت بالا شامل ویژگی‌های ایمنی هستند که می‌تواند از وقوع این واکنش خطرناک جلوگیری کند. 

با این حال، سامسونگ اعلام کرده است که یک دلیل احتمالی این معضل، خریداری بسته‌های باتری از توزیع‌کنندگان متعدد است و این احتمال وجود دارد که بعضی از این باتری‌ها نسبت به بقیه آسیب‌پذیری بیشتری داشته باشند.

photo سامسونگ فروش گلکسی نوت ۷ را بعلت انفجارهای متوقف کرد!


همچنین بخوانید:

امروز چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

نظرات