پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > روش درست کردن شارژ باطری گوشی

روش درست کردن شارژ باطری گوشی

تکنولوژي | ۱۸ آذر۱۳۹۷ | 1188 بازدید | نظرات

در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه صحیح شارژ کردن گوشی ها آشنا سازیم.

چرا گوشی را تا ۱۰۰% شارژ نکنیم؟
همان گونه که مستحضر هستید، اسمارت فون های امروزی مجهز به باتری های لیتیوم یونی هستند که این باتری ها نسبت به نسل قدیم باتری ها، بسیار قدرتمند هستند و توسط قابلیت Fast Charge، به سرعت شارژ می شوند. اما برای آنکه این نوع باتری آسیب نبیند، باید مراقبت به عمل آورید.

نحوه شارژ کردن اسمارت فون ها توسط هر فرد متفاوت است. برای مثال ممکن است برخی زمانیکه باتری اسمارت فون آنها به صفر درصد می رسد، شروع به شارژ کردن آن تا عدد ۱۰۰% نمایند که این یک سیکل کامل شارژ کردن می باشد و به باتری آسیب نمی رساند. اما اگر سیکل کلی باتری اسمارت فون شما چیزی میان ۳۰۰ الی ۵۰۰ بار می باشد، این زنگ خطری برای باتری اسمارت فون شما است که به مرور می تواند عمر باتری را کاهش دهد.

چرا گوشی را به مدت طولانی شارژ نکنیم؟
در کل، زمانیکه هر یک از ما اسمارت فونی را خریداری می کنیم ابتدا به میزان ظرفیت باتری آن توجه می کنیم و می سنجیم که آیا این میزان ظرفیت می تواند کارهای ما را در طول روز پشتبانی نماید یا خیر. بنابراین در کنار میزان ظرفیت، باید به نکات شارژ کردن باتری اسمارت فون نیز بپردازید که در بروشور اسمارت فون نوشته شده است.

اما برخی بر این باور هستند که باید از قانون ۴۰ – ۸۰ پیروی نمایید. منظور از این قانون این می باشد که هر کاربر اسمارت فون می تواند تا میزان ۴۰ درصد باتری از آن استفاده کند و سپس به شارژر متصل نماید و در لحظه ای که اسمارت فون به عدد ۸۰% رسید، آنرا از شارژر جدا نماید. در این صورت باتری هیچ آسیبی نخواهد دید.

photo روش درست کردن شارژ باطری گوشی

به چه میزان گوشی را شارژ کنیم؟
از این رو در شارژ کردن باتری اسمارت فون دقت نمایید که هر چه تعداد دوره های کوتاه نسبت به دوره های ۰ تا ۱۰۰ بیشتر باشد، مناسب تر می باشد و باتری آسیبی نخواهد دید.

توجه : باتری های لیتیوم یونی نسبت به باتری های دیگر حساس تر هستند و به همین دلیل نباید آنرا شارژ کامل نمایید تا از فشارهای متعددی که ممکن است آنرا دچار مشکل سازد، خودداری نمایید.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

نظرات