پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

خواندني ها | ۱۴ اسفند۱۳۹۵ | 1089 بازدید | نظرات

دکوراسیون منزل تاثیر زیادی بر آرامش آن دارد، استفاده از وسایل و مبلمان مورد علاقه که برای تهیه هر کدام از آنها زحمت کشیده اید، طراحی فضا را دوست داشتنی می کند. دکوراسیون نشیمن این مطلب، خانه روناک و خانواده اش است که ترکیب رنگی گرم و دلنشینی دارد:

نشیمن هفته در یک نگاه

photo رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

 •     شغل مادر خانه: طراح وب (در حال حاضر مادر تمام وقت)/ شغل پدر: کارشناس IT
 •     موقعیت: شهر تهران/ محله اشرفی اصفهانی
 •     سال ساخت: حدود ۲۰ سال پیش
 •     ملک شخصی
 •     سبک دکوراسیون: تلفیقی
 •     رنگ های غالب: بادمجانی، فیلی، کرم روشن
 •     ویژگی برجسته طراحی: نور زیاد، وسایل ساده ولی بسیار راحت برای استفاده، هماهنگی و هارمونی ایجاد شده بین کلیه وسایل
 •     طراح : روناک بهمنی و همسر
 •     مدت زمان طراحی داخلی: به تدریج و گذر زمان
 •     بازسازی شده
 •     هزینه دکوراسیون: به علت اینکه این تغییرات طی چندین سال انجام گرفته بنابراین قیمتها خیلی تفاوت کرده مثلا کل نیم ست در سال ۸۴ سه میلیون خریداری شد اما در سال ۹۲ فقط چهار میلیون تومان هزینه تعویض رویه آن شد.

تنوع در دکوراسیون و آرامش خانه روناک

photo رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

علاقه به ایجاد تنوع، داشتن محیطی آرام بخش و علاقمند به آن برای زندگی، راحت کردن نوع زندگی( همانند لمینیت کردن کف بجای سرامیک) باعث شد برای طراحی نشیمن دست به کار شویم.
طراحی نشیمن خانه در تضاد رنگی

photo رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

با اینکه محیط کوچک است اما به علت نور زیاد و خوب، انتخاب رنگ تقریبا تیره برای مبلمان و والان پرده مشکلی ایجاد نکرده، لمینیت باعث ایجاد حس گرمی در دکوراسیون خانه می شود و کاغذ دیواری سبک مدرن با بقیه وسایل هماهنگی دارد.

کدام قسمت طراحی نشیمن مورد علاقه شما است؟
مبلمان بزرگ و راحت دکوراسیون نشیمن را دوست دارم.
مبلمان و وسایل نشیمن را از فروشگاه های سطح شهر خریداری شدند

photo رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

مبلمان از پل آرمانی و در زمان بعدی پارچه آن از فروشگاه دیزاین در یافت آباد سال ۸۴ با هزینه حدود ۳ میلیون تومان تهیه شد. کاغذ دیواری از محله سهروردی،  میز ناهار خوری از راسته بازار یافت آباد و روکش صندلی آن بعد گذشت زمان از پل چوبی تهیه و تغییر پیدا کرد. میز زیر گلدان از IKEA به قیمت ۳۱۰ هزار تومان، پرده از فروشگاه نیلوفر در خیابان زرتشت قیمت ۳.۵ میلیون تومان، فرش ساروق اراک،  وسایل دکوری از فروشگاه دست ساز خیابان سپهر، گالری هنوز مجتمع کوروش و مجسمه های Willow tree از شهر کتاب و با قیمت کلی حدود دو میلیون تومان خریداری شدند.
جنس و کیفیت وسایل خانه حرف اول را می زنند.

photo رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

انتخاب جنس خوب! حتما قبل از خرید وسایل کلی و سنگین قیمتی از قبیل لمینیت، پرده، میز و مبل به طور کامل پرس و جو و تحقیق کنید؛ به علت تنوع بسیار زیاد برای انتخاب جنس خوب خسته نشوید چون این اجناس سالها در خانه تان باقی می مانند. سازنده هایی از قبیل کابینت سازها، مبل و میز معمولا برای تحویل کار با تاخیر آن را تحویل می دهند بنابراین اگر برای زمان خاصی منتظر دریافت آن هستید بطور مداوم پیگیری کنید.
برای طراحی دکوراسیون خانه خود گروه تزیینات داخلی رومینو انتخاب ایده آلی است!
قیمت ها را همان اول بطور کامل تعیین تکلیف کنید چون در آخر انواع و اقسام خرج های دیگر برایتان می تراشند مانند هزینه حمل و نقل، کارگر، بالا بردن از راه پله و ….
وسایل دکوری بسیار زیبایی ساخت هنرمندان ایرانی به بازار آمده که می توان از گالری ها تهیه کرد.
گیاهان خانگی و زیبایی طراحی نشیمن با کمک از متخصصین

photo رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

وجود موجود زنده و نگهداری از آن غیر از جلوه و زیبایی که به خانه می دهد برای هر شخص لذت بخش است، طراحی و دکوراسیون خانه فقط با اشیاء نیست و می توان با موجودات زنده نیز به زیبایی و دلنشین بودن خانه کمک کرد. تنوع بسیار گیاهان آپارتمانی از قبیل درختچه ها ، کاکتوس ها و بونسای کار افراد را برای یک طراحی داخلی خوب در منزل راحت کرده و می توان رنگ و جلوه خاصی به یک خانه داد.
می توان با مشاوره گرفتن از یک گلخانه دار خوب جهت انجام و انتخاب گیاهان خوب با توجه به فضا و مقدار نور آفتاب دهی در منزل اقدام کرد که ما از گلخانه بیلوبا در شهرک اکباتان کمک گرفتیم.
دکوراسیون نشیمن بنفش و خاکستری خانه روناک و خانواده

photo رنگ بنفش در دکوراسیون خانه ایرانی

استفاده از ترکیب رنگی متفاوت از اکثر خانه های ایرانی یکی از ویژگی های مهمی است که در نگاه اول به دکوراسیون نشیمن ذهن شما را پر می کند. رنگ بنفش بادمجانی در کنار رنگ خاکستری چهره جدیدی پدید آورده است. مبلمان راحتی سه نفره به رنگ بادمجانی و دو کاناپه تک نفره خاکستری رنگ از اجزای اصلی فضا هستند.
فرش سنتی ایرانی در کنار مبلمان مدرن سبک تلفیقی دکوراسیون نشیمن را می سازد. یک صندلی کوچک با پارچه رومبلی چهارخانه در گوشه اتاق خودنمایی می کند. همانطور که خانم روناک نیز گفت، نور مناسب در دکوراسیون منزل، روشنایی، گرما و صمیمیت را به همراه دارد و باعث رشد مناسب و زندگی شاداب گیاهان خانگی می شود.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

نظرات