پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > راههای طبیعی برای درمان پوسته پوسته شدن ناخن

راههای طبیعی برای درمان پوسته پوسته شدن ناخن

خواندني ها | ۴ دی۱۳۹۷ | 933 بازدید | نظرات

اگر شما دچار ریش ریش شدن ناخن ها هستید اولین چیزی که باید انجام دهید نرم کردن ناخن است. جدا کردن ریشه های ناخن باعث ایجاد ریشه ها و پارگی های بیشتری می شود واین روند ادامه پیدا می کند. قراردادن انگشتان در آب گرم برای چند دقیقه هم می تواند مفید باشد و سپس لبه های ریشه ها را با ناخن گیر جدا کنید تا از پارگی لبه های تیز و بریده بریده جلوگیری شود.

بعد ازاینکه این لبه ها جدا شدند ناخن و اطراف آن را بوسیله کرم و لوسیون های مرطوب کننده ماساژ دهید. این کار را برای چند روز تا زمانی که که ریشه ها کاملا بهبود یابند انجام دهید. شما می توانید همچنین از لوسیون های ضد باکتری برروی ناخن های خود استفاده کنید و در صورتی که ریش ریش شدن عمیق باشد تا بهبودی کامل نواحی اطراف ناخن را با بانداژ بپوشانید.

photo راههای طبیعی برای درمان پوسته پوسته شدن ناخن

درصورتی که اطراف ناخن شما قرمز یا متورم شد و یا چرک کرد ناخن شما عفونت کرده است. برای درمان باکتری پارونیشیا paronychia شما می توانید با قراردادن ناخن های خود درآب گرم ۲ یا ۳ بار در یک روز آن را درمان کنید. درصورتی که بعد از چند روز عفونت بهبود نیافت برای بهبودی به پزشک مراجعه کنید. او با تجویز آنتی بیوتیک باعث درمان شما می شود. درصورتی که عفونت باعث ایجاد تورم شود و چرک کند پزشک توصیه می کند که ناحیه عفونی را مرطوب نگه دارند. اگرشما از بروز عفونت قارچی paronychia آگاهی ندارید فورا به پزشک مراجعه کنید. شاید شما نیاز به تجویز داروهای ضد قارچی داشته باشید.

چگونه پوسته پوسته شدن ناخن را در خانه درمان کنیم؟

بسیاری از افراد که مراقبت های لازم را از ناخن ها و پوست دست شان ندارند و از انواع شوینده های شیمیایی بدون استفاده از دستکش کمک می گیرند به پوسته پوسته شدن ناخن و احیانا پوست اطراف آن دچار می شوند.

۱.یکی از راه های درمان این مسئله، استفاده از آبلیمو یا زرده تخم مرغ است. شما می توانید برای درمان این معضل یک شب درمیان، سرانگشتان خود را در ظرف آبلیمو یا ظرف زرده تخم مرغ وارد کرده و اجازه دهید برای مدتی ناخن ها در مایع باقی بمانند. به این ترتیب پس از گذشت چند روز، مشکل پوسته پوسته شدن ناخن و شیارهای به وجود آمده در لبه های ناخن درمان می شود.

۲.دو تا سه قاشق غذا خوری روغن زیتون را درکاسه ای ریخته و با حرارت غیر مستقیم مثلا روی کتری آب جوش آن را گرم کرد سپس انگشتانتان را تا سرد شدن این روغن در آن قرار دهید .این کار را یک روز در میان تا بهبودی کامل ناخنها انجام دهید و در این مدت نیز مراقب تغذیه خود هم باشید.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

نظرات