پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > راههای درمان پوسته پوسته شدن ناخن های دست

راههای درمان پوسته پوسته شدن ناخن های دست

سلامت | ۱۷ دی۱۳۹۶ | 716 بازدید | نظرات

پوسته پوسته شدن ناخن‌های دست پس از شکستن دومین موردی است که برای خانم‌ها سخت و عذاب آور است و نه تنها شکل ناخن آن‌ها تغییر می‌کند بلکه کار کردن را هم برای آنان سخت می‌کند در این جا به معرفی مواردی می‌پردازیم که این معضل را رفع می‌کند.

تغذیه مناسب در جهت داشتن ناخن هایی محکم

داشتن تغذیه مناسب از جمله مواردی است که ناخن‌هایی زیبایی برای شما به ارمغان می‌آورد خوردن انواع پروتئین‌ها و محصولات لبنی سبب می‌شود تا ناخن‌های دست محکم و مقاوم شوند.

روغن زیتون و ناخن هایی زیبا

برای داشتن ناخن‌هایی سالم نباید روغن زیتون را فراموش کنید؛ چند قاشق روغن زیتون را حرارت دهید و سپس دستان خود را درون آن قرار دهید این کار سب می‌شود تا ناخن هایتان زیبا و سالم شود.

از رطوبت و خشکی دوری کنید

رطوبت بیش از اندازه سبب نرمی ناخن‌های دست می‌شود و از سویی دیگر شرایط محیطی خشک، باعث خشکی و پوسته شدن ناخن‌ها می‌شود یکی از آسان‌ترین راهکار‌ها قرار دادن ناخن‌های دست درون آب است هرشب قبل از خواب انگشتان دست خود را به مدت ۱۵ دقیقه درون آب قرار دهید.
استفاده از لوسیون های مناسب برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن ناخن ها

photo راههای درمان پوسته پوسته شدن ناخن های دست

لوسیون‌های مناسب ناخن و مخصوص هم سبب رفع پوسته پوسته شدن ناخن‌های دست می‌شود اگر در کارتان با آب سروکار زیادی دارید حتما از یک دستکش ضد آب استفاده کنید.

استفاده مکرر از لاک ممنوع

استفاده مکرر از لاک و پاک کردن آن توسط لاک پاک کن‌های شیمیایی هم از جمله عواملی است که سبب پوسته پوسته شدن ناخن‌های دست می‌شود.

از ویتامین ها غافل نشوید

کمبود ویتامین‌های D. E. A. B . C. اجازه نمی‌دهند که ناخن‌های شما رشد کنند و مقاوم باشند پس برای آنکه ناخن‌هایی سالم داشته باشید از مصرف این ویتامین‌ها غافل نشوید.

ناخن هایتان را چرب نگه دارید

چرب نگه داشتن ناخن‌ها اجازه نمی‌دهد تا ناخن هایتان پوسته پوسته شود؛ روغن بادام،زیتون و نارگیل و دیگر روغن‌های گیاهی موثر در زیبایی و مقاومت ناخن هایتان هستند، توصیه می‌شود که شب‌ها قبل از خواب ناخن هایتان را با این روغن‌ها چرب کنید.

از مواد شیمیایی دوری کنید

مواد شیمیایی و انواع شوینده‌ها هم از جمله عواملی هستند که ناخن را پوسته پوسته می‌کنند؛ سعی کنید تا حد ممکن از تماس مستقیم و مکرر با مواد شیمیایی خودداری کنید و یا حتما از دستکش استفاده کنید.


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

نظرات