پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

خواندني ها | ۲۹ اردیبهشت۱۳۹۶ | 1052 بازدید | نظرات

در اینجا با روش های جلوگیری از چروک شدن گردن آشنا شوید.

ضد آفتاب بزنید

photo راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

مهم ترین کاری که می توان برای جوان نگه داشتن پوست گردن انجام داد استفاده از کرم ضد آفتاب است. علاوه بر پوست صورت باید به پوست گردن هم ضد آفتاب بزنید.

روی صورت را بپوشانید

photo راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

استفاده از کلاه نه تنها پوست صورت را از آفتاب سوختگی حفظ می کند بلکه از قرار گرفتن پوست گردن در برابر اشعه های ماوراء بنفش نیز جلوگیری می کند.

کرم صورت استفاده کنید

photo راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

بله می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی کرم های مخصوص گردن تهیه کنید اما این کار ضرورت چندانی ندارد چون کرم های مناسب پوست صورت برای پوست گردن هم مناسب هستند. کرم هایی تهیه کنید که حاوی پپتید یا رتینول باشند زیرا رشد کلاژن پوست را تحریک می کنند.

به پشت بخوابید

photo راههای جلوگیری از چروک شدن گردن

این حالت به دلایل مختلفی بهترین حالت خواب است. یکی از دلایل این است که  مانع از چروک شدن پوست گردن در طول شب می شود. وقتی روی شکم یا به پهلو می خوابید پوست صورت و گردن به بالش فشار داده می شود و این به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک و خطوط روی پوست می شود.

کمتر از گوشی موبایل استفاده کنید

 

متخصصین پوست یکی از عوامل پیری زودرس را استفاده بیش از حد از موبایل می دانند. وقتی هنگام استفاده از موبایل مدام سرتان را به پایین خم می کنید به مرور زمان روی پوست گردن چین و چروک ایجاد شده و روز به روز عمیق تر می شود. بهترین کار برای جلوگیری از این مشکل استفاده کمتر از گوشی موبایل است یا این که حداقل هنگام استفاده از موبایل، گوشی را بالا نگه دارید تا مجبور نباشید سرتان را خم کنید.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

نظرات