پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > راههایی برای کم کردن قرمزی جوش

راههایی برای کم کردن قرمزی جوش

سلامت | ۳ شهریور۱۳۹۵ | 526 بازدید | نظرات

   

  photo راههایی برای کم کردن قرمزی جوشیخ برای جوش صورت : ماساژ یخ بر روی قسمت‌هایی از صورت که دچار آکنه هستند، باعث کاهش آن‌ها می‌شود. اگر به طور مداوم، روزانه یک تا دو دقیقه یخ‌ها را بر روی جوش‌ها بمالید، شاهد تاثیر بی نظیر آن در رفع آکنه‌ها خواهید بود.

  ۲قطره چشم برای جوش صورت : قطره ضدقرمزی چشم هم می‌تواند به شما کمک کند یعنی قطره چشمی که برای کم کردن قرمزی چشم‌ها استفاده می‌شود. می توانید یک قطره استریل چشمی را روی یک بند انگشت بریزید و این ترکیب را روی جوش بگذارید.

  ۳ماسک آسپرین برای جوش : به نسبت میزان سطح پوشش که لازم است از ۱ تا ۳ آسپرین استفاده نمایید. آسپرین را با چرخاندن فنجان یا لیوان خرد کنید و در ظرف بریزید. چند قطره آب اضافه کرده و هم بزنید تا آسپرین در آب حل شود و حالت خمیری و چسبناکی به خود بگیرد. ماسک را روی صورت بگذارید و یا روی لکه ها بمالید. اجازه دهید خشک شود و پس از ده دقیقه آن را بشویید.

  ۴مالیدن کمی خمیر دندان روی جوش صورت : بیشتر خمیر دندانها شامل مادی به نام سیلیس می باشد که باعث خشک شدن جوش ها می شود. مقداری از خمیر دندان را روی جوش خود قبل از خواب بمالید و تا صبح آن را بشویید.

  • از خمیر دندانهایی که حاوی منتول یا فلوراید می باشد استفاده نکنید.

    ۵آبلیمو برای جوش صورت : آب لیموترش درست مثل یک ماده قابض و سفت کننده طبیعی است. وقتی آب لیموترش را به پوست می مالیم، چربی اضافی پوست را خشک می کند. همچنین سلول های مرده پوست را از سطح پوست جدا می سازد.

    • نحوه استفاده از آب لیموترش برای درمان آکنه ساده است. به تنها چیزی که نیاز دارید یک عدد لیموترش، یک چاقو و یک ظرف برای ریختن آب لیموترش است. لیموترش تازه را از وسط نصف کنید سپس آن را فشار دهید تا آب آن به داخل ظرف بریزد. حال انگشت یا یک گلوله پنبه ای را در آبلیمو فرو ببرید و یک یا دو بار روی آکنه های روی پوست بمالید. می توانید آن را به صورت، گردن بمالید. اجازه دهید آبلیمو ۲۰ دقیقه روی پوست بماند. حتی می توانید برای نتیجه گیری بهتر بگذارید شب تا صبح روی پوست باشد. سپس آن را با آب سرد بشویید و درنهایت یک کرم مرطوب کننده بدون چربی به صورت تان بزنید.

     • بخش ۲ از ۲ : توصیه برای جلوگیری از زدن جوش صورت

      ۱سایت وان هو مدت ها پیش در مورد جلوگیری از زدن جوش صورت با عنوان “چگونه از زدن آکنه (جوش) جلوگیری کنیم ” آماده کرده است که می توانید از این مقاله که کامل و تمامی نکات گفته شده است استفاده کنید. آموزش گفته شده دارای سه بخش می باشد که مفصل توضیح داده ایم.


     مطالب پربازدید

     امروز سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

     نظرات