پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > درگیرهای لفظی بین لاریجانی و ضرغامی

درگیرهای لفظی بین لاریجانی و ضرغامی

اخبار | ۲۲ خرداد۱۳۹۵ | 660 بازدید | نظرات

درپی اظهارات علی لاریجانی در گفتگوی ویژه خبری شب شبکه دوم سیما درباره مدیریت گذشته صداوسیما، عزت الله ضرغامی رئیس اسبق این سازمان توضیحاتی در واکنش به این اظهارات برای تنویر افکار عمومی منتشر کرد.
به گزارش خبرگزاری ها، در نامه ضرغامی به لاریجانی آمده است:
جناب آقای دکتر لاریجانی
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
باسلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات؛
مصاحبه جنابعالی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما نکاتی را متوجه مدیریت گذشته سازمان کرد که لازم است برای روشن شدن افکار عمومی توضیح داده شود.
۱- سازمان ایده‌آلی که به اعتقاد شما باید با ۱۲-۱۰هزار کارمند اداره شود، با ۲۸هزار کارمند در سال ۸۳ تحویل شد (به اعتقاد برخی مدیران ۳۰هزار نفر)؛ امروز تعداد کارمندان سازمان ۳۳.۶۰۰نفر است.
۲- اگر منظور شما تعداد کارمندان رسمی است؛ لازم است اشاره شود که این رقم در سال۸۳ (اتمام مدیریت جنابعالی) ۱۴.۴۰۰نفر بود که در سال ۹۳ به ۱۳.۶۴۰نفر کاهش یافت.
۳- اقدامات گسترده و فراوان در طول دهه ۸۳ تا ۹۳؛ از قبیل افزایش ایستگاه‌های فرستنده‌های تلویزیونی از ۲۵۰۰ به ۷۵۰۰ ایستگاه؛ تکمیل شبکه‌های استانی سیما؛ راه اندازی شبکه‌های جدید پرس‌تی‌وی؛ هیسپان‌تی‌وی؛ آی‌فیلم و شبکه‌‌های نسل دوم قرآن؛ مستند؛ ورزش؛ نمایش؛ پویا؛ تماشا؛ بازار؛ سلامت، نسیم و HD، نیاز به جذب و آموزش نیروی انسانی ماهر داشت.
۴- اصلاح پایه حقوق کارمندان بر اساس ضوابط و مقررات قانونی و از محل اعتبار اضافه‌کار و رشد سالیانه ضریب حقوق کارکنان دولت و عادلانه شدن دریافتی بدنه‌ی کارکنان به ویژه در استانها و بازنشستگان عزیز سازمان، اقدام به تأخیر افتاده و لازمی بود که با مطالعه و مقایسه با سایر دستگاهها انجام گرفت.
از شما انتظار می‌رفت با شناختی که از سازمان صداوسیما دارید؛ پشتیبان کارمندان سازمان باشید و از حقوق حقه‌ی آنان دفاع نمایید.
با توجه به اینکه بخش اعظم تولید سازمان، مستقیماً توسط بدنه‌ی کارکنان انجام می‌گیرد؛ هنوز جای توجه بیشتری به این موضوع وجود دارد.
۵- بر اساس نامه‌ی رسمی جناب آقای تاجگردون رئیس محترم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سال ۹۳؛ حداقل اعتبار موردنیاز رسانه ملی برای انجام فعالیت‌های ابلاغی ۳۲۶۰میلیارد تومان و ۱۶۲میلیون یورو است. متأسفانه با احتساب درآمدهای سازمان فقط نیمی از این اعتبار تأیید شده، محقق شده است.
انتظار می‌رود با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد اهمیت فرهنگ، مجلس دهم بتواند جبران مافات مجالس هشتم و نهم را در مورد بودجه صداوسیما انجام دهد.
بندهای دیگر این نامه به دلیل امکان سوء استفاده مخالفین، عنداللزوم به صورت مستقیم ارائه خواهد شد.
از خداوند متعال توفیقات روزافزون شما در خدمت به مردم را خواهانم.
با احترام
سید عزت الله ضرغامی


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

نظرات