پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني هاtitle_li=سلامت > درمان خلط گلو با داروهای خانگی

درمان خلط گلو با داروهای خانگی

خواندني ها,سلامت | ۹ آذر۱۳۹۸ | 573 بازدید | نظرات

photo درمان خلط گلو با داروهای خانگی
اگر در هنگام سرفه کردن خلط زرد از گلوی‌تان خارج شود، به درمان مناسب نیاز خواهید داشت. بسیار مهم است که قبل از درمان علت اصلی زرد بودن خلط را پیدا کنیم تا به درستی درمان شود. در این مقاله به شما نکاتی را ارائه می‌دهیم و برخی از راهکارهای طبیعی را در اختیارتان می‌گذاریم که ممکن است به شما کمک کنند. قبل از این‌که به دنبال دریافت کمک پزشکی باشید، می‌توانید این داروهای خانگی را امتحان کنید.
۱. لیمو و عسل
مخلوط لیمو و عسل برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات استفاده می‌شود. این ترکیب دارای مزایای زیادی برای سلامتی است و باید آن را امتحان کنید.
چنان‌چه احتمالا همه‌ی ما می‌دانیم، آبلیمو بسیار اسیدی است، بنابراین می‌تواند مخاط را برای مدت کوتاهی تجزیه کند. شما باید دو قاشق چایخوری آبلیمو و یک فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. به این ترتیب چای لیمو خواهید داشت. وقتی چای لیمو آماده شد، فقط باید یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید. این محلول گلو را تسکین می‌دهد و به شما کمک می‌کند از شر خلط گلو زرد خلاص شوید. توصیه می‌شود که هر روز صبح یا عصر این درمان را انجام دهید تا زمانی که علائم ناپدید شوند.
۲. انواع چای گیاهی
در صورتی که خلط گلوی زرد داشته باشید، چای‌ها و دمنوش‌های گیاهی می‌توانند یک درمان بسیار موثر باشند. چای گیاهی دستگاه تنفسی را تسکین می‌دهد و خلط را تجزیه می‌کند. ما توصیه می‌کنیم که به منظور حل این مشکل دمنوش گیاه ختمی، آویشن یا گندنای کوهی را امتحان کنید. برای تهیه‌کردن هر یک از این دمنوش‌ها خیلی ساده مقداری از گیاه را به آب جوش اضافه کنید و کمی صبر کنید تا دم بکشد. به این ترتیب چای مورد نیازتان را خواهید داشت. چای زنجبیل تازه هم می‌تواند بسیار مفید باشد، به ویژه اگر به یک عفونت ویروسی در دستگاه تنفسی مبتلا شده باشید.
نه تنها چای‌ها و دمنوش‌های گیاهی برای سرفه مفید هستند، بلکه مایعات گرم مانند سوپ مرغ نیز می‌توانند تا حد زیادی به تسکین مشکل کمک کنند.
۳. محلول آب نمک
اگر در حین سرفه کردن خلطی از گلوی‌تان خارج می‌شود که زرد کمرنگ یا پررنگ است، توصیه می‌کنیم با محلول آب و نمک غرغره کنید. خیلی ساده نصف قاشق چایخوری نمک را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید. محلول را داخل دهان‌تان بگذارید و به مدت چند دقیقه غرغره کنید. توصیه می‌شود که چند بار در روز این روش درمانی را انجام بدهید. این کار گلو را تسکین خواهد داد و در عین حال به پاک کردن خلط زرد رنگ کمک خواهد کرد.
۴. بخور
در صورتی که خلط گلوی زرد ناشی از برونشیت است، توصیه می‌کنیم که به بخار آب داغی را که با چند قطره روغن اکالیپتوس ترکیب شده، استنشاق کنید.
۵. نوشیدن مقدار فراوانی آب
اگر علت خروج خلط زرد رنگ وجود عفونت سینوسی است، پس توصیه می‌شود که در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. آب به خروج مخاط اضافی کمک خواهد کرد. همچنین می‌توانید دستگاه شستشوی مجرای بینی را امتحان کنید.
۶. اکسپکتورانت‌ها (داروهای خلط‌آور و ضدسرفه)
آیا با سرفه مشکل دارید، باید اکسپکتورانت که در همه‌ی داروخانه‌ها موجود است، مصرف کنید. شما می‌توانید این داروها را بدون نسخه نیز خریداری کنید. اکسپکتورانت خلط را تجزیه و شل می‌کند و آن را از بدن بیرون می‌فرستد.
این‌ها برخی از بهترین روش‌ها و درمان‌های طبیعی هستند که ممکن است به تسکین سرفه و از بین بردن خلط گلو زرد کمک کنند. همچنین، مهم است که در طول درمان، از برخی چیزها پرهیز کنید.
در درجه‌ی اول، پرهیز از سیگار کشیدن و همچنین عدم استنشاق هر گونه محصولات شیمیایی اهمیت بسیار زیادی دارد. ثابت شده که این مواد می‌توانند موکوس یا خلط اضافی در بدن‌تان تولید کنند. همچنین، توصیه می‌شود که از محصولات لبنی و غذاهای چرب که در روغن زیاد سرخ شده‌اند، دوری کنید.


مطالب پربازدید

نظرات