پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > خودرو با چراغ روشن بنزین چه مقدار حرکت می کند؟

خودرو با چراغ روشن بنزین چه مقدار حرکت می کند؟

تکنولوژي | ۹ دی۱۳۹۷ | 2719 بازدید | نظرات

روشن شدن چراغ بنزین برای رانندگانی که حوصله مراجعه با پمپ بنزین را ندارند و یا در منطقه ای قرار دارند که پمپ بنزین از آنها دور است ، بسیار دلهره آور است چون آنها با این چالش روبرو هستند که هر لحظه ممکن است بنزینشان تمام شود.

مقدار حرکت خودروهای مختلف با روشن شدن چراغ بنزین
مسافت قابل طی کردن قبل از تمام شدن بنزین در پشت آمپر بیشتر خودروهای جدید هنگام روشن شدن چراغ بنزین نمایش داده می شود که تخمین میزند که چه مسافتی را قبل از تمام شدن بنزین می توانید با خودرو بپیمایید. این تخمین زیاد دقیق نیست و بر اساس میانگین مسافت طی شده هنگام رانندگی با خودرویتان محاسبه شده است .

اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، با به استانداردهای ارائه شده بین المللی اشاره کنیم.

با بررسی بیش از ۴۰ خودرو و محاسبه میزان باقی مانده بنزین در باک آن ها، مشخص گردید که متوسط بنزین باقی مانده در باک خودروهای خارجی به صورت متوسط ۲.۶ گالن و بر حسب لیتر در حدود ۹.۸ لیتر می باشد.

آیا رانندگی با چراغ اخطار بنزین روشن خطرناک است؟
رانندگی با خودرویی که مقدار کمی یعنی ¼ باک بنزین دارد ، سبب آسیب به خودرو می شود . صدمه به کاتالیزور از جمله آسیب های وارد شده به خودرو هنگام رانندگی با باک خالی بنزین است که در این صورت شما مجبور به تعمیر یا تعویض کاتالیزور خواهید شد.

رانندگی با بنزین کم داخل باک سبب آسیب دیدن پمپ بنزین به علت آشغال و کثیفی ته باک ، می شود زیرا هر آشغال و کثیفی جمع شده در ته باک هنگامی که باک خالی باشد از پمپ بنزین شما عبورمی کند و سبب آسیب به آن می شود.

هنگام رانندگی با چراغ بنزین روشن سبب می شود که ناگهان در جاده و یا بزرگراه بنزین تمام کنیم و خودرویمان از حرکت باز ایستد ، پیش آمدن این حالت بسیار خطرناک است زیرا خودروهای کناری با سرعت زیاد در حال حرکتند و ممکن است با خودرو شما تصادف کنند.

چراغ روشن بنزین نشانه چیست؟
مسافتی که خودروها می توانند با چراغ روشن بنزین طی کنند:
اگر استفاده از خودرو را در حالت رانندگی بدون ترافیک در نظر بگیریم ، خودروهای زیر می توانند این مقدار از مسافت را طی کنند :

پراید:این خودرو با مصرف شهری حدود ۶.۵ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۱۳۰ کیلومتر را طی کند.

پژو ۲۰۶:خودرو پژو با متوسط مصرف ۸.۹ در مصارف شهری، از لحظه ای که چراغ بنزین روشن می شود ، حدود ۱۰۹ کیلومتر را می تواند طی کند.

رنو کولئوس:رنو کولئوس ، با مصرف ۱۱.۸ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۸۰ الی ۸۵ کیلومتر را بپیماید.

سوزوکی ویتارا:این شاسی بلند ژاپنی با مصرف ۱۲.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند مسافتی حدود ۸۰ کیلومتر را طی نماید.

پژو ۴۰۵ :این خودرو با متوسط مصرف ۱۲,۸لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۷۶ کیلومتر را بپیماید.

سمند :این خودرو با مصرف شهری حدود ۱۱ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۸۹ کیلومتر را طی کند.

ساندرو :خودرو ساندرو ، با مصرف۹.۴ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۴ کیلومتر را بپیماید.

ال ۹۰ :این خودرو با متوسط مصرف ۹ لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۸ کیلومتر را بپیماید.

گل :گل محصولی از فولکس واگن برزیل است که یکی از زیرمجموعه های فولکس واگن آلمان به شمار می رود. این خودرو با مصرف۲, ۹در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۶ کیلومتر را بپیماید.

ورنا:این خودرو با مصرف۶, ۷ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۲۸ کیلومتر را بپیماید.

مزدا ۳ :مزدا ۳ محبوب ترین ساخته مزدا در سر تا سر دنیا است که علت آن کیفیت خوب ، سواری کاملا لذت بخش ، طراحی جذاب و … است که با مصرف۹.۸ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۰ کیلومتر را بپیماید.

اوانته :هیوندای آوانته یک خودرو کامپکت کره ای است که با مصرف۹.۵ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۰۳ کیلومتر را بپیماید.

photo خودرو با چراغ روشن بنزین چه مقدار حرکت می کند؟

توسان :هیوندای توسان، یکی از محبوب ترین شاسی بلندهای بازار ایران است ، این خودرو با مصرف۱۰.۲ در شهر، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۹۶ کیلومتر را بپیماید.

سانتافه :در اوایل سال ۲۰۰۱ ایده های جدی شرکت کره ای هیوندای برای رقابتی آشکار با فورد Escape، مزدا Tribute و پونتیاک Aztekبه ثمر نشست و مدل جدید با اسم سانتافه که نام شهری در نیومکزیکو است تولید شد و به سرعت در آمریکای شمالی تبدیل به محبوب ترین خودرو خانواده شد.

این خودرو با مصرف ۱۱.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، از لحظه روشن شدن چراغ بنزین می تواند مسافتی حدود ۸۳ کیلومتر را طی نماید.

ریو :کیا ریو یک خودرو کامپکت ، محصولی از شرکت کیا موتورز کره جنوبی است که تولید آن از سال ۲۰۰۰ آغاز شده و اکنون نسل چهارم آن در حال تولید است. این خودرو با مصرف شهری حدود ۶,۹ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۱۴۲ کیلومتر را طی کند.

اپتیما :کیا اپتیما یک سدان سایز متوسط است که نخستین بار در سال ۲۰۰۰ توسط کره ای ها معرفی شد ، این خودرو با مصرف شهری حدود ۱۱,۸ می تواند در شرایط بدون ترافیک از لحظه روشن شدن چراغ بنزین ، حدود ۸۳ کیلومتر را طی کند.

پیکانتو:پیکانتو که همزاد و رقیب مستقیم هیوندای آی ۱۰ محسوب می شود از یک پیشرانه ۱.۲ لیتری ( ۱۲۵۰ سی سی ) در کنار یک جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک استفاده می کند. این خودرو با متوسط مصرف ۶,۷ لیتر در شهر ، می تواند از لحظه روشن شدن چراغ بنزین، حدود ۱۴۶ کیلومتر را بپیماید.


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

نظرات