پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > خواص جالب توجه آب زنجبیل برای سلامتی

خواص جالب توجه آب زنجبیل برای سلامتی

خواندني ها | ۴ دی۱۳۹۷ | 718 بازدید | نظرات

در این‌جا به معروف‌ترین خواص آب زنجبیل می‌پردازیم.

۱. آب زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است
یکی از موثرترین خواص زنجبیل این است که به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل ‌می‌کند و به کاهش التهاب مفاصل کمک ‌می‌کند. یک مطالعه نشان می‌دهد افرادی که آب زنجبیل مصرف ‌می‌کنند، به درد و سایر بیماری‌های التهابی کم‌تر دچار می‌شوند زیرا این نوشیدنی حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که با حذف ناخالصی‌های مضر در بدن باعث افزایش جریان خون تازه می‌شوند.

۲. آب زنجبیل از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند
زنجبیل برای جلوگیری از سرطان و همچنین کشتن سلول‌های سرطانی فوق‌العاده عمل ‌می‌کند. در یک مطالعه، مشخص شد که زنجبیل رشد سلول‌های سرطان پستان را کاهش می‌دهد.

۳. آب زنجبیل به کنترل فشار خون کمک می‌کند
زنجبیل به عنوان یک رقیق‌کننده‌ی خون عمل ‌می‌کند و بلافاصله فشار خون را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید یک لیوان نوشیدنی زنجبیل را با چند قطره عسل بخورید تا طعم خوبی داشته باشد.

۴. آب زنجبیل درد را کاهش می‌دهد
زنجبیل به پیشگیری از انواع دردهای متفاوت مانند درد دندان کمک ‌می‌کند و در درمان درد میگرن نیز که در هر روز شایع‌تر از روز قبل می‌شود، تاثیر دارد. از آن‌جایی که زنجبیل به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل ‌می‌کند، مانع از ملتهب شدن رگ‌های خونی می‌شود و به این ترتیب موجب افزایش جریان خون در بدن و درمان درد می‌شود.

۵. آب زنجبیل فرآیند هضم را بهبود می‌دهد
یکی از بهترین خواص آب زنجبیل این است که به عنوان عامل فعالی برای هضم عمل ‌می‌کند. آب زنجبیل سبب می‌شود که از مشکلات گوارشی مختلف رهایی بیابید. این نوشیدنی حرکت مواد غذایی را از معده به روده‌ی کوچک تسریع ‌می‌کند. با مصرف زنجبیل، می‌توانید کم‌تر مستعد ابتلا به درد معده یا سایر مشکلات گوارشی باشید. این ماده تمام ناخالصی‌ها را از معده پاک می‌کند و به کسانی که از حالت تهوع ناشی از حرکت رنج می‌برند، کمک می‌کند.

۶. آرتریت (التهاب مفاصل)
زنجبیل تاثیر مثبتی روی درمان آرتریت دارد زیرا به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل ‌می‌کند و سبب کاهش تورم و التهاب در افراد مبتلا به مشکلات تیروئید یا آرتریت، می‌شود.

۷. آب زنجبیل کلسترول را کاهش می‌دهد
زنجبیل عامل مهمی برای کاهش کلسترول است زیرا انسداد در جریان عروق خونی را که ممکن است منجر به حملات قلبی شود، برطرف کند.

۸. آب زنجبیل برای درمان سرماخوردگی مفید است
زنجبیل یکی از قدیمی‌ترین داروها برای رفع سرماخوردگی، حالت تهوع و آنفولانزا است زیرا دارای خواص ضد ویروسی و ضد قارچی است. این ریشه‌ی خورکی سرماخوردگی را درمان می‌کند و فورا سبب تسکین فرد می‌شود و همچنین باکتری‌هایی را که باعث سرماخوردگی می‌شوند را از بین می‌برد و تضمین ‌می‌کند که آنها دوباره عود نخواهند کرد.

۹. خواص آب زنجبیل برای مراقبت از مو
اگر می‌خواهید موهای بلند و درخشانی داشته باشید، باید به طور منظم آب زنجبیل مصرف کنید. این ماده همچنین می‌تواند برای رسیدن به نتایج خوب روی پوست سر استفاده شود. فقط دقت کنید که وقتی آن را روی پوست سرتان استفاده ‌می‌کنید، غلظت آب باید کم‌تر باشد. زنجبیل به عنوان یک نرم‌کننده‌ی مناسب برای موهای شما عمل ‌می‌کند؛ این ماده همچنین باعث کاهش شوره‌ی سر و سرعت رشد مو می‌شود. هنگا‌می‌که آب زنجبیل روی موهای‌تان استعمال می‌شود، باعث تحریک شدن پوست کف سر می‌شود و به این ترتیب جریان خون را تحریک ‌می‌کند.

۱۰. آب زنجبیل آکنه را درمان می‌کند
مصرف آب زنجبیل به کاهش آکنه و جوش کمک ‌می‌کند و از پدیدار شدن آکنه در آینده نیز جلوگیری می‌کند زیرا یک عامل ضد التهابی است.

حالا که شما از خواص آب زنجبیل مطلع شده‌اید، آن را به شیوه‌های ذکر شده در این مقاله، در روال مراقبت از پوست و موی‌تان بگنجانید.

photo خواص جالب توجه آب زنجبیل برای سلامتی

روش تهیه‌ی آب زنجبیل:
مواد مورد نیاز:
– برش‌های زنجبیل

– آب

روش تهیه:
– زنجبیل را پوست بکنید و آن را به صورت مکعب‌های کوچک برش بزنید.

– مقداری آب به برش‌های زنبیل اضافه کنید و آنها را در یک میکسر قرار دهید.

– بعد از له شدن زنجبیل، ترکیب را بیرون بیاورید و آن را صاف کنید تا تکه‌های ریز زنجبیل جدا شوند. حالا آب زنجیل شما آماده است.

– اگر نوشیدن آب زنجبیل برای شما دشوار است، می‌توانید کمی ‌شکر و ویولا به آن اضافه کنید تا نوشیدنی‌تان طعم بهتری داشته باشد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

نظرات