پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > خریدن تابلوی ۱۰۰ میلیونی با فروختن سیم کارت توسط الناز شاکردوست!

خریدن تابلوی ۱۰۰ میلیونی با فروختن سیم کارت توسط الناز شاکردوست!

خواندني ها | ۹ خرداد۱۳۹۵ | 1309 بازدید | نظرات

اما الناز شاکردوست در پنجمین حراج بزرگ تهران، کدام تابلو را خرید و درباره این علاقه نوظهورش به آثار هنری چه گفت؟
او که روز جمعه، هفتم خردادماه، به هتل پارسیان آزادی آمده بود، همان تابلوی اولی را که به حراج گذاشته شد خرید؛ اثری از ناصر اویسی  به نام «اسب‌ها» از مجموعه‌ای به همین نام که چکشش روی ۹۵میلیون‌تومان ایستاد تا بازیگر خوش‌سیمای ایرانی، با این تابلو شب به خانه بازگردد. ناصر اویسی از نقاشان مکتب سقاخانه است و جالب اینکه مشخصه آثار او زنان زیباروی برگرفته از خورشیدخانم ایرانی و اسب‌های نیرومند و در حال حرکت و رنگ‌های درخشان است.
شاکردوست پس از خرید تابلوی اویسی گفته: «به محض اینکه نشستم،  کار بسیار ارزنده آقای ناصر اویسی که خیلی دوستش داشتم به حراج گذاشته شد و اولین چکش را خریداری کردم که قدری هم خجالت کشیدم».

photo خریدن تابلوی ۱۰۰ میلیونی با فروختن سیم کارت توسط الناز شاکردوست!

این بازیگر سینما لابد متوجه شده که حضور او و مهم‌تر از آن خرید یک تابلو ۹۵میلیونی، برای همه عجیب بوده است که طوری توضیح داده که این گرایشش، نوعی تبعیت از مد تلقی نشود: «در گذشته هم از طرف من در حراج تهران شرکت کرده بودند اما این اولین باری است که خودم حضور پیدا کردم؛ البته من به گالری های مختلف سر می‌زنم و همیشه سعی کرده‌ام از هنرمندان معاصر حمایت کنم». از همین گفته شاکردوست، نگرانی او مشخص است از اینکه دیگران تصور نکنند این اتفاق، صرفاً از روی مدگرایی این بازیگر صورت گرفته است. او به هر حال، دوست دارد بقیه درباره‌اش این‌طور فکر کنند که او یک مجموعه‌دار اصیل و عاشق راستینِ آثار تجسمی است. او حتی در پایان این مراسم گفته در حال جمع‌کردن مجموعه‌ای کوچک برای خودش است.

photo خریدن تابلوی ۱۰۰ میلیونی با فروختن سیم کارت توسط الناز شاکردوست!

مدتی پیش نیز تصویری در شبکه‌‌های مجازی دست به دس می‌شد که نشان می‌داد الناز شاکردوست، خط تلفن رند خود را با قیمت ۲۴۰میلیون‌تومان فروخته است. البته این عکس، که تصویر چکی در وجه الناز شاکردوست بود، هیچ‌گاه از سوی خود این بازیگر تایید نشد اما اگر این‌گونه باشد چه بسا خانم بازیگر با پولی که از فروش سیمکارتش با شماره‌ای رند به جیب زده، حالا سر از خرید آثار هنری درآورده است! گذشته از این‌‌ها اما، موضوع مهم، چیز دیگری است؛ این‌که مدهای اجتماعی، هر روز رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرند. هم مدها رنگ عوض می‌کنند و تازه می‌شوند و هم علاقه‌مندان به مدهای اجتماعی، از طبقات و اقشار مختلف به آن می‌پیوندند.

 

به‌زودی در گزارشی مفصل به دو مد اجتماعی که این روزها، بسیار بازار داغی نیز دارند خواهیم پرداخت: یکی مد خرید و فروش سیمکارت‌هایی با شماره‌های رند و دیگری انتقالِ نام صاحبان شماره‌های رند پلاک‌خودروهای شخصی.


مطالب پربازدید

امروز یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

نظرات