پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > حرفهای ناگفته ظریف از قدم زدن با جان کری

حرفهای ناگفته ظریف از قدم زدن با جان کری

خواندني ها | ۲۰ اسفند۱۳۹۴ | 500 بازدید | نظرات

وزیر امور خارجه ایران از علت قدم زدنش با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه مذاکرات هسته ای سخن گفت.
محمدجواد ظریف گفت:  تصور من در تمام مذاکرات این است که در هر محل مذاکره‌ای لااقل چندین سازمان جاسوسی مشغول شنود هستند. لذا گاهی اوقات اگر واقعا به دنبال شرایطی هستید که در آن شنود صورت نگیرد باید به فضای آزاد بروید.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفت: هیچ راه دیگری جز قدم زدن در فضای آزاد با آقای جان کری وجود نداشت. در حال حاضر هم که تمام حقایق در خصوص شنود مذاکرات توسط رژیم صهیونیستی هم در سوئیس و هم در اتریش منتشر شده است. به هر حال به من گفته شد که این دالان به اصطلاح آمریکایی ها جارو (sweep) شده است.
(با خنده) البته احتمالا فقط شنود خودشان را باقی گذاشته بودند. من تمام این مسائل را در دیپلماسی مفروض می‌گیرم؛ چرا که که آرتیست بازی در دیپلماسی جواب نمی‌دهد بلکه باید مفروض بگیریم هر آنچه در اتاق مذاکره یا حواشی آن گفته می‌شود، توسط چند سرویس جاسوسی ضبط می‌شود و لذا باید مراقب حرف‌هایی که زده می‌شود، بود.
بسیاری از ما از خدا که محضر عالم اوست و گفته و ناگفته را می‌شنود، چندان واهمه ای نداریم حداقل از خلق خدا بترسیم. در این قبیل مذاکرات همواره باید مراقب بود؛ چرا که امکان دارد اگر حرف بیجایی زده باشید، چند سازمان جاسوسی شما را لو بدهند.


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

نظرات