پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > جزییات دستگیری مدافع حرم جعلی به اتهام اخاذی

جزییات دستگیری مدافع حرم جعلی به اتهام اخاذی

اخبار | ۲۰ مرداد۱۳۹۵ | 593 بازدید | نظرات

«ابو حر» که عکس او در کنار «ابو عزرائیل» به عنوان یکی از مدافعان حرم در خبرگزاری صدا و سیما منتشر شده بود، به اتهام اخاذی و جعل اسناد سپاه پاسداران، همراه با سه مدافع دیگر حرم در مشهد دستگیر شد.

photo جزییات دستگیری مدافع حرم جعلی به اتهام اخاذی

ابوحر (سمت راست) ابوعزرائیل(سمت چپ)

قاضی حسن حیدری به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفته افردی با نام مستعار «ابو حر» همراه با سه نفر دیگر از مدافعان حرم یک سایت جعلی برای ثبت نام مدافعان حرم راه انداخته بودند. به گفته معاون دادستان مشهد، جاعلان با به دست آوردن مشخصات افراد کلاهبرداری و اخاذی می‌کردند.

فردی که با نام مستعار «ابو حر» شناخته می‌شود، پیش از این در خبرگزاری صدا و سیما و برخی از خبرگزاری‌های نزدیک به نهادهای اطلاعاتی به عنوان یکی از اعضای گردان‌های «امام علی» در سامرا و از یاران «ابو عزرائیل» معرفی شده بود. عکس‌هایی هم از او در عراق در کنار مدافعان حرم منتشر شده بود.

ایوب آل ربیع یا ایوب فالح الربیعی که به «ابو عزرائیل» شهرت دارد یکی از فرماندهانِ بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) است که در نبردهایی که با داعش در استان صلاح‌الدین اتفاق افتاد شرکت داشته است. او در سفری به مشهد، با فرد دستگیر شده با نام مستعار «ابو حر» آشنا شد.

این فرد تصاویری از خودش و ابو عزرائیل را در مناطق تفریحی طرقبه و شاندیز مشهد در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.

قاضی حسن حیدری به خبرگزاری ایرنا گفته است: «از این متهمان پرونده اسناد و احکام جعلی سپاه به دست آمده. طی استعلام‌های صورت گرفته از سپاه پاسداران مشخص شد که این افراد هیچ سابقه‌ای به عنوان مدافع حرم نداشته و به هیچ وجه بعنوان مستشار نظامی به خارج از کشور اعزام نشده‌اند و تمامی اسناد آنان در این رابطه جعلی است.»

فردی که معاون دادستان مشهد او را به عنوان جاعل اسناد سپاه معرفی می‌کند، در شبکه تلگرام و در اینستاگرام عکس‌ها و فیلم‌هایی از سفرش به عراق را همراه با خاطره‌هایی از جنگ منتشر کرده بود.

معاون دادستان مشهد اما می‌گوید این خاطرات همه جعلی بوده است.

اردیبهشت سال جاری یادواره‌ای هم در دانشگاه حکیم سبزواری با عنوان «از حرم تا بهشت» برگزار شد. ابو حر در این مراسم حضور داشت و سخنرانی هم کرد.  سایت رسمی این دانشگاه از او به عنوان یکی از رزمندگان سرشناس مدافع حرم نام برده.


همچنین بخوانید:

امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

نظرات