پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > جزییاتی درباره قیمت بنزین در سال ۹۵

جزییاتی درباره قیمت بنزین در سال ۹۵

اخبار | ۹ دی۱۳۹۴ | 606 بازدید | نظرات

وزیر نفت با بیان اینکه قیمت نفت در بودجه سال آینده بشکه ای ۴۰ دلار پیشنهاد شده است ،گفت: برند سازی پمپ بنزین ها به معنای آزاد سازی قیمت بنزین نیست و دولت برنامه ای برای آزاد سازی نرخ فرآورده های نفتی ندارد.

بیژن نامدار زنگنه در حاشیه جشنواره نفت و رسانه درباره قیمت نفت بودجه سال آینده افزود: تحقق قیمت پیشنهاد شده در سال آینده به روند نوسان بازار نفت بستگی دارد.

وی درباره امکان کاهش بیشتر قیمت نفت و فروش در زیر بشکه ای ۴۰ دلار اظهار داشت : نمی توان از قبل خودمان علایم بدی را به بازار منتقل کنیم و سعی شده نزدیک ترین و امکان پذیرترین قیمت برای نفت در بودجه پیشنهاد شود هر چند که بازار نفت معمولا نوسان دارد .

زنگنه درباره میزان تحقق درآمد نفتی پیشنهاد شده دربودجه سال ۹۵ گفت: این بودجه تقریبا تامین می شود.

وی افزود : در نیمه نخست سال نفت ایران به طور میانگین بشکه ای ۵۴ دلار فروخته شده و میزان صادرات نیز مقداری بالاتر از رقم پیش بینی شده در بودجه بوده است .

* درباره نرخ بنزین سال ۹۵ تصمیمی گرفته نشده است

زنگنه درباره تغییر نرخ بنزین در سال آینده اظهار داشت:تاکنون هیچ تصمیمی دراین مورد اتخاذ نشده است.

وی افزود: البته تصمیم گیری در مورد بنزین در اختیار دولت است و دولت نیز هیچ بحثی در این مورد نداشته است.

وزیر نفت درباره احتمال کاهش قیمت بنزین در کشور به علت کاهش قمیت در بازارهای جهانی گفت: باید نرخ تمامی فرآورده های نفتی را مورد توجه قرار داد و تنها به بنزین اکتفا نشود .

وی افزود: هم اکنون گازوئیل را به جای لیتری ۱۲۰۰ تومان در داخل کشور لیتری ۳۰۰ تومان می فروشیم .

*برنامه ای برای آزادسازی قیمت سوخت نداریم

وی درباره آغاز طرح برند سازی جایگاه های عرضه سوخت و آزاد سازی نرخ بنزین گفت : دولت برنامه ای برای آزاد سازی نرخ بنزین ندارد.

نامدار زنگنه اضافه کرد: تشکیل برند در جایگاه های عرضه سوخت به معنای آزاد سازی قیمت ها نیست ؛ در واقع برند سازی ایجاد نوعی ساز و کار برای ارتباط بهتر وزارت نفت با جایگاه داران است و به معنای تغییر نرخ سوخت نیست .

*تشکیل اجلاس اضطراری اوپک فایده ای ندارد

وی درباره برگزاری نشست اضطراری اوپک به دلیل سقوط قیمت نفت گفت: بارها اعلام کرده ام که برگزاری اجلاس اضطراری ؛ پیش از توافق اعضای اوپک به ضرر بازار است و باعث کاهش بیشتر قیمت ها می شود .

وی ادامه داد: وزرای نفت اوپک پیش از شرکت در نشست ؛ تصمیمات را در کشور خود اتخاذ می کنند .

وی افزود: تصمیمات مربوط به صادرات و قیمت گذاری نفت به وزرای نفت اوپک ارتباطی ندارد بلکه این گونه تصمیمات درنهادهای عالی کشورهای عضو گرفته می شود.

*توزیع بنزین و گازوئیل یورو ۴ در تهران

وی همچنین در پاسخ به سووال خبرنگار دیگری درباره ادعای ارتباط آلودگی هوا به کیفیت بنزین گفت: عده ای این ادعا را مطرح می کنند و هرچه توضیح داده می شود فایده ای ندارد و دوباره ادعای خود را تکرار می کنند .

زنگنه با بیان اینکه در تهران بنزین و گازوئیل یورو ۴ توزیع می شود،افزود: در جلسه ای که امروز (دوشنبه ) در کمیسیون انرژی مجلس داشتیم گزارش های لازم را ارائه کرده ایم.

وی تاکیدکرد:میزان آلودگی های مربوط به بنزن ،گوگرد و آروماتیک در هوای تهران به شدت کاهش یافته و به حد استاندارد رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: در آلودگی هوا عوامل مختلفی دخالت دارند و تنها به سوخت خلاصه نمی شود.

وزیر نفت ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد خودروها بیش از میزان استاندارد سوخت مصرف کرده و موتورسیکلت ها نیز بنزین نسوخته را در هوا منتشر می کنند .


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

نظرات