پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > تاثیرات هورمون درمانی بر بدن زنها

تاثیرات هورمون درمانی بر بدن زنها

سلامت | ۲۶ شهریور۱۳۹۵ | 445 بازدید | نظرات

متاسفانه امروزه آمار مبتلایان به سرطان سینه و تخمدان روزبه روز در حال افزایش است. می خواهیم به علل مهم ایجاد کننده این قبیل سرطان ها اشاره کنیم و با کمک هورمون درمانی از ایجاد آن ها پیشگیری کنیم اما آیا معایب و مضرات هورمون درمانی را میدانید و با روش های استفاده از آن ها آشنایی دارید؟

photo تاثیرات هورمون درمانی بر بدن زنها

با توجه به افزایش سرطان سینه و تخمدان در چند سال اخیر و همچنین شیوع ناباروری باید به شیوه های جدید درمان ناباروری و رابطه آن ها با سرطان توجه ویژه ای داشت.

از آن جایی که شیوه های درمانی جدید ناباروری از جمله همورن درمانی حدود ۳۰سال در ایران و ۴۰سال است که در کشور های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین توجه به این نکته که سن ابتلا به سرطان سینه و تخمدان  بالای ۵۰سال است،پزشکان در خصوص اعمال این شیوه های درمانی نگران هستند.

تمام شیوه های درمانی دارای مزایا و معایبی است و با توجه به مشکل بیماران در ناباروری از شیوه های مختلفی برای درمان آن ها استفاده می شود و در بهبود ناباروری افراد تنها از شیوه های جدید و هورمون درمانی استفاده نمی شود.

هورمون درمانی از دو طریق، تحریک تخمک ها از طریق مصرف دارو برای کسانی که مشکل عدم تخمک گذاری دارند و افزایش تعداد تخمک ها با شیوه تزریقی برای کسانی که تعداد تخمک های آن ها کم است، استفاده می شود.

با وجود اینکه تا کنون تاثیر شیوه های درمانی جدید ناباروری بر بروز ابتلا به سرطان سینه و تخمدان اثبات نشده است، اما پزشکان باید در انجام این شیوه های درمانی احتیاط کنند چرا که هورمون درمانی به خصوص در افرادی که ژن مبتلا شدن به سرطان را دارند، امکان بروز این بیماری را افزایش می دهد.

جهت پیشگیری از امکان بروز سرطان سینه و تخمدان در افرادی که تحت هورمون درمانی قرار گرفته اند، باید تعداد دفعات این شیوه ی درمانی و تحریک تخمک ها کم شود. 


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

نظرات