پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > بهترین پمادها برای درمان سریع بواسیر

بهترین پمادها برای درمان سریع بواسیر

خواندني ها | ۵ دی۱۳۹۷ | 2754 بازدید | نظرات

پماد دارویی هیدروکورتیزون برای بواسیر
این دارو برای درمان درد جزئی، خارش ، تورم و ناراحتی ناشی از هموروئیدها و سایر مشکلات ناحیه مقعدی (به عنوان مثال، شکاف های مقعدی ، خارش ) مورد استفاده قرار می گیرد. هیدروکورتیزون کورتیکواستروئید است که قرمزی، خارش و تورم را کاهش می دهد.

بلافاصله بعد از استفاده دست ها را بشویید. از مصرف این محصول در چشمانتان ، بینی، گوش و دهان اجتناب کنید. اگر دارو در این مناطق قرار بگیرد، بلافاصله با آب آن را بشویید.

پماد نیتروگلیسیرین از داروهای بواسیر
نیتروگلیسیرین یکی از ترکیباتی نیترووازودیلاتور به شمار می رود. زمانی که این ترکیب جذب بدن می شود، نیتریک اکسید یا NO آزاد کرده که یک عامل گشاد کننده (وازودیلاتور) رگ ها بوده و باعث تسکین درد می شود.

نیتریک اکسید سبب گشاد شدن رگ های خونی تغذیه کننده ی عضلات صاف غشای مقعد می شود. بدین ترتیب، این ماده گردش خون طبیعی را به این منطقه باز می گرداند. نیتروگلیسیرین با بازیابی گردش خون طبیعی، سرعت بهبودی در منطقه ی بواسیر را نیز افزایش می دهد.

پماد نیتروگلیسیرین در درمان بواسیر مؤثر است. زمانی که این پماد بر روی همورویید دردناک استعمال شود به تسکین درد، سوزش و ناراحتی کمک می کند.

پماد نیتروگلیسیرین حاوی نیتروگلیسیرین بوده که عضو خانواده ی نیترات ها است. درصورتی که از محدودکننده های تیپ ۵ فسفودی استراز (سیلدنافیل، تادالافیل یا واردنافیل) استفاده می کنید از مصرف پماد هموروئید نیتروگلیسیرین خودداری کنید.

همچنین نباید این پماد را همراه با سالیسیلات ها (مثل آسپرین) مصرف کنید چرا که ممکن است عوارض جانبی نیتروگلیسیرین را افزایش دهند.

پماد مشک داروی بواسیر
پماد مشک بواسیر دارویی است که حاوی هفت گیاه دارویی سنتی است:مشک، بزوار مصنوعی، گلابی، بورنول، کهربا، کالامین و بوراکس. این پماد تمامی سموم را از ناحیه ی مقعد خارج کرده و پس از پاک سازی بافت پوسیده شده، تولید بافت جدید را تحریک می کند.

این پماد باعث تسکین تورم بافت ها و کاهش درد می شود. این پماد پوست خشک اطراف مقعد را نیز روان کرده و باعث کاهش درد به هنگام اجابت مزاج می شود.

پماد لیدوکایین داروی بواسیر
لیدوکایین یک بی حس کننده ی موضعی است که برای تسکین درد ناشی از بواسیر به کار می رود. این ماده با مسدود کردن کانال های سدیمی در درون غشای سلول های عصبی کار می کند.

بدین ترتیب، با مسدود شدن راه انتقال پیام های عصبی درد قبل از رسیدن آن ها به دستگاه عصبی مرکزی، درد به سرعت تسکین پیدا می کند. لیدوکایین ناحیه ی اطراف بواسیر را بی حس می کند که می تواند برای افرادی که درد زیادی داشته، افرادی که بواسیر به آن ها اجازه ی نشستن نداده و یا افرادی که بواسیر آن ها نسبت به کوچک ترین لمس حساس بوده مفید باشد.

پماد لیدوکایین با توقف ارسال پیام های درد توسط اعصاب به طرف مغز، باعث بهبودی همورویید می شود. این پماد به کاهش درد به هنگام اجابت مزاج نیز کمک می کند. این پماد حاوی مواد ضدالتهاب بوده و با اثر بر روی ناحیه ی مقعد باعث کاهش درد و ناراحتی می شود.

اگر به داروهای بی حسی موضعی حساسیت دارید نباید از این پماد استفاده کنید. همچنین اگر باردار بوده و یا برنامه ای برای باردار شدن دارید باید قبل از استفاده از این پماد با پزشک خود مشورت کنید.

درمان بواسیر با پماد اپیروئید
پماد اپیروئید یک ضد هموروئید است که در درمان اولیه بواسیر یا هموروئید مورد استفاده قرار میگیرد. پمادها داروهای موضعی هستند که برای درمان بعضی بیماری های پوستی و تسکین برخی دردها مورد استفاده قرار می گیرد .

داروهای ضد هموروئید دارای اثرات ضدالتهاب، قابض و ضددرد و بی حس کننده موضعی می باشند. داروهای بدون نسخه مصرفی در درمان هموروئید نباید بیشتر از ۷ روز استفاده شوند. اگر بعد از این دوره مشکل بهبود نیافت بیمار باید جهت بررسی دقیق تر به پزشک مراجعه نماید.

چه پمادی بواسیر را درمان می کند؟
شیاف و پماد آنتی هموروئید (ANTIHEMORRHOID) برای بواسیر
برای درمــان هموروئید داخلی و دیگر اختلالات مجرای مقعدی مانند التهاب راســت روده، شقاق همراه با فیستول و آزردگی و خارش اطراف معقد مصرف می شوند. به طوری که یک شیاف پــس از هر اجابت مزاج مصرف می شود.

قابل ذکر است که تعداد شیاف مصرفی در روز نباید بیش از میزان تجویزی توسط پزشک باشد. در صورت بروز عوارضی مثل خارش، راش پوستی، قرمزی، سوزش و درد و واکنش های حساسیتی و خونریزی مقعدی که قبل از استعمال دارو وجود نداشته است به پزشک خود مراجعه کنید.

پماد و لوسیون پراموکسین برای بواسیر
پراموکسین برای از بین بردن درد، خارش و سوزش ناشی از تحریکات جزئی پوست مانند آبله مرغان، گزش حشرات و یا نیش، سرخک، اگزما، آفتاب سوختگی، سم پیچک، سم بلوط و سم سماق استفاده می شود.

برخی از محصولات حاوی پراموکسین مانند لوسیون پراموکسین – کالامین نیز به طور موقت خارش و ناراحتی هموروئید و برخی دیگر از مشکلات ناحیه تناسلی و مقعد (مانند شکاف های مقعدی، خارش در اطراف واژن یا رکتوم) را از بین می برند.

پراموکسین یک داروی بی حس کننده موضعی است که با بی حس کردن ناحیه مورد نظر ، درد و خارش را از بین می برد. این دارو برای کودکان زیر ۲ سال قابل استفاده نیست. استفاده از لوسیون پراموکسین – کالامین برای تسکین خارش و درد هموروئید در کودکان زیر ۱۲ سال نیز تنها با تجویز پزشک است.

عوارض جانبی لوسیون پراموکسین – کالامین ضد بواسیر
همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف کنندگان نیز هیچ نوع عارضه ای بروز نمی دهند. یکسری از عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می روند. در صورت بروز مستمر هریک از عوارض می بایست به پزشک اطلاع داده شود:

سوزش پوست
خشکی پوست
ورم و قرمزی پوست
خارش پوست
تاول
نازک شدن و پوسته پوسته شدن پوست
پماد ام جی برای رفع بواسیر
استفاده از گیاهان دارویی در درمان بیماری هموروئید رایج است وگیاه مورد از جمله این گیاهان است که ضد باکتری و ضد قارچ، ضدالتهاب و التیام بخش و در بهبود زخم ها مؤثر است و عرق تهیه شده از برگ و گل آن، قابض و بندآورنده خون است.

مونوترپن ها و سس کوئیی ترپن های موجود در اسانس مورد اثر ضدباکتری، ضدقارچ و ضدعفونی کننده دارند و در طب عامیانه از اسانس مورد برای رفع علائم هموروئید استفاده شده است. همچنین اسانس مورد ضداحتقان و قابض میباشد.

در یک مطالعه برای تعیین یون های وازواکتیو در گیاهانی که به طور موضعی و سیستمیک برای درمان هموروئید استفاده می شوند، پژوهشگران نتیجه گرفتند گیاه مورد که از جمله گیاهان استفاده شده برای درمان موضعی هموروئید می باشد دارای یون های وازواکتیو به ویژه یون های منقبض کننده عروق است و موجب اثرات درمانی در هموروئید می شود.

در طی یک کارآزمائی بالینی دوسو بیخبر کنترل شده ۶۷ بیمار مبتلا به بواسیر درجه I و II از پماد ام جی یا پماد آنتی هموروئید به مدت ۲ هفته استفاده نمودند. نتایج به دست آمده نشان داد که هر دو دارو کاهش چشمگیری در میزان خونریزی، درد هنگام اجابت مزاج، درد دائم، خارش، سنگینی و سوزش مقعد و تنسموس داشتند.

photo بهترین پمادها برای درمان سریع بواسیر


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

نظرات