پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سينمايي > برندگان سیمرغ بعد از دریافت جوایزشان چه حرفهایی زدند

برندگان سیمرغ بعد از دریافت جوایزشان چه حرفهایی زدند

سينمايي | ۲۳ بهمن۱۳۹۴ | 729 بازدید | نظرات

photo برندگان سیمرغ بعد از دریافت جوایزشان چه حرفهایی زدندسخنرانی های بعد از دریافت جوایز امسال آرام و بیشتر به تقدیر از عوامل فیلم، خانواده و اهدای جایزه به دیگران ارتباط داشت.

سخنان برندگان جوایز به نقل از تسنیم را در ادامه می توانید بخوانید:

نرگس آبیار سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی را در سی و چهارمین دوره جشنواره فجر را برای فیلم نفس دریافت کرد و گفت:

مانند خیلی‌ها دیگر تشکر می‌کنم از همراهانم در پروژه نفس. فیلمی درباره معصومیت، کودکی و رویاها و شاید فرصت نیاز دارد تا در ایام اکران و پس از جشنواره مردم آن را تماشا کنند و به آن ارتباط بگیرند.

بنان به نمایندگی از حبیب والی نژاد جایزه بهترین فیلم جشنواره را برای فیلم ایستاده در غبار دریافت کرد و گفت:

دوست داشتیم این فیلم را مردی ببیند که دوست داشتیم جایزه را به او تقدیم کنیم و او ماه ها قبل شهید شد و از میان ما رفت: سردار شهید حاج حسین همدانی.

سعید روستایی برای فیلم نامه ابد و یک روز جایزه سیمرغ بلورین را دریافت کرد و گفت:

من تشکر خیلی ویژه‌ای می‌خواهم از هیأت داوران بخش نگاه نو و بخش سودای سیمرغ. با اجازه همه اعضای فیلم ابد و یک روز این سیمرغ را تقدیم می‌کنم به بازیگری که فیلم نامه نویس خوبی هم هست. پیمان معادی.

پرویز پرستویی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای فیلم بادیگارد دریافت کرد و گفت:

من پرویز پرستویی بازیگر نقش حیدر ذبیحی بادیگارد هستم. خالق بادیگارد ابراهیم حاتمی کیاست. خوشحالم که در هدایت و رهبری ابراهیم حاتمی کیا، توانستم ایفاگر نقشی باشم که اعضای محترم هیأت داوران این نقش را شایسه سیمزغ بلورین دانستند، سلام عرض می‌کنم خدمت حضار محترم و می‌خواهم این سیمرغ را تقدیم کنم اول به ابراهیم حاتمی کیا و به رسم ادب تقدیم می‌کنم به اساتید محترمی که در این سالن حضور ندارند. استاد عزت الله انتظامی، علی نصیریان، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز و داوود رشیدی، ۵ تن سینمای ایران.

پریناز ایزدیار پیش از دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن پشت ترییون رفت و از عوامل فیلم ابد و یک روز تشکر کرد.

نوید محمدزاده، سیمرغ بلورین بهترین بازیگری نقش مکمل مرد را برای بازی در فیلم ابد و یک روز دریافت کرد و با حضور پشت تریبون به جای سخنرانی، سکوت معناداری کرد.

شبنم مقدمی سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن را برای بازی در فیلم های نفس و زاپاس دریافت کرد و گفت:

از اینکه مجدداً شایسته دریافت این جایزه شدم، از هیأت داوران تشکر می‌کنم. دو سال پیش که این سیمرغ روی شانه های من نشست پدرم در کنارم بود. دو سال قبل آن سیمرغ را به پدر و مادرم تقدیم کردم، امسال این سیمرغ را به روح او تقدیم می کنم. این سیمرغ برای روح او ناقابل و برای من بسیار ارزشمند است. او روی پای خودم ایستادن را به من آموخت.

بهرام دهقانی پس از دریافت سیمرغ بلورین بهترین تدوین برای فیلم ابد و یک روز گفت:

سخت است در برابر این جمع حرف زدن. از هیأت داوران به سبب این قدردانی تشکر می‌کنم، این جایزه را از طرف دیگر همکارانم که نامزد دریافت این جایزه شدند، دریافت می‌کنم. خوشحالم که سعید روستایی و هم نسلانش اجازه نمی دهند سینما، بمیرد و از بین برود. برخلاف حرف هایی که عده ای خاص در این شب‌ها در تلویزیون می زدند، این ۱۲۰ سال که سینما به وجود آمده، به یمن وجود آن تمام مشکلات در دنیا حل خواهد شد و نسل جوان اجازه مرگ سینما را نخواهد داد.

دلپاک، پس از دریافت جایزه بهترین صدابرداری، گفت:

اینکه صدای فیلم لانتوری شنیده شد برای من خیلی ارزشمند است.کار ما پلی بک نیست، بلکه رکورد است و شاید نتوانم خوب صحبت کنم. اما می گویند همه مردم دنیا شاید به زبان های مختلف صحبت کنند، اما می توانند به یک زبان سکوت کنند، عزیزی در جمع ما نیست که ۲۰ روز است سکوت کرده است. جایزه خود را به یدالله نجفی تقدیم می‌کنم.

محمد رضا شجاعی دریافت کننده جایزه سیمرغ بلورین طراحی صحنه برای فیلم ایستاده در غبار پشت تریبون رفت و گفت:

الفبای این کار را حاتمی کیا و نعمت الله به من آموختند. در ایستاده در غبار کار ما حخیلی ویژه بود و برخلاف پروداکشن بزرگی که داشتیم به خاطر همراهی های جناب والی نژاد هیچ خستگی احساس نکردیم.

سعید ملکان پس از دریافت جایزه سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی، پشت تریوبن رفت و گفت:

گله کردند از اینکه صحبت نکردم. از هیأت داوران فیلم های بخش نگاه نو و سودای سیمرغ و عوامل فیلم ابد و یک روز تشکر می‌کنم.

سید هادی اسلامی دریافت کننده جایزه سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه بصری برای فیلم بادیگارد، گفت:

از خانواده، همکاران و عوامل فیلم بادیگارد تشکر میکنم و جایزه خود را برخلاف مهدویان به ابراهیم حاتمی کیا تقدیم می‌کنم.

محمد حسین مهدویان پس از دریافت جایزه ویژه هئیت داوران بخش نگاه نو ، به پشت تریبون رفت و گفت:

خیلی تشکر می کنم از هیأت داوران و تبریک می گویم به سعید روستایی به خاطر جایزه ای که گرفت. از همسر و پدر و مادرم به خاطر سختی هایی که به خاطر شغل من کشیدند تشکر می کنم.
مانند ابراهیم حاتمی کیا، هر روز در سینمای ایران به این راحتی تولید نمی شوند، خیلی حیف است که او امشب اینجا نیست. زیبایی این است که وقتی ما جایزه می گیریم این بزرگان اینجا حضور داشته باشند.

سعید روستایی که با استقبال ویژه‌ای از سمت حاضرین در سالن مواجه شد پس از دریافت جایزه بهترین کارگردانی بخش نگاه نو گفت:

خدا را شکر می‌کنم که توانستم بین بزرگان کشورم حضور پیدا کنم. آقا ملکان تنها کسی بود که در حالی که بقیه این فیلم نامه در طول این دوسال باز نمی‌کرد که بخواند، مرا حمایت کرد.

بهروز نورانی پور پس از دریافت جایزه بهترین مستند گفت:

همه شادی دریافت جایزه برای این فیلم رو تقدیم می کنم به همسرم که با تمام وجودش من را حمایت کرد در دوران انجام یک کار خطرناک و پر استرس. خدای بزرگ را سپاس می گویم که توفیق شد در این رویداد بزرگ، اثر من جایزه بگیرد. در این کار پدرم را از دست دادم و امید می کشم که او را در قیامت مجدداً ملاقات کنم.از دوست بزرگم رزاق کریمی که در این دوره به بچه های مستند ساز شخصیت و شأن داد، تشکر می‌کنم.

اسکویی بعد از دریافت بهترین کارگردانی مستند گفت:

نشان دادن رنج گاهی برای جلوگیری از ایجاد رنج است. وقتی مستندی می سازیم از یک رنج اجتماعی می خواهیم آلارم دهیم که زندگی بهتری داشته باشیم.

مادر ایرج کریمی پس از دریافت هدیه فرزند مرحومش با چشمانی اشک بار با تقدیر از عوامل فیلم نیم‌رخ ها گفت:

جای ایرج خالی است و از همه شما برای این محبت تشکر می‌کنم.

همدانی بعد از دریافت جایزه بهترین فیلم انیمشین گفت:

دوستان تعجب کردند از اهدای جایزه به بخش انیمشین. بله این بخش در این دوره جشنواره وجود داشت. ۸ انیمیشی داشتیم با متوسط تیم ۵۰ نفره و حدود ۲ یا ۳ سال زمان برای ساخت و متوسط ۱ میلیارد تومان هزینه برای هر کدام. دغدغه ما دغدغه سیمرغ نیست. دغدغه دیده شدن است. مخاطب من هم جشنواره نیست. بلکه مخاطب من مدیران فرهنگی هستند. در سالی که سال انیمیشن نامیده شد و انیمیشن شاهزاده روم از بسیاری از فیلم های دریافت کننده سیمرغ دوره گذشته بیشتر فروخته است و ۸ انیمشین هم به صورت خودجوش به جشنواره آمده است چنین رفتاری با انمیشن می‌شود. امروز دنیا، سینما را با انیمیشن می‌شناسد اما ما بی‌توجهیم. امیدوارم در سال‌های آینده برخورد بهتری با انیمشین شود.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

نظرات