پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني هاtitle_li=سلامت > برای لاغر شدن این ۱۰ غذا را نخورید

برای لاغر شدن این ۱۰ غذا را نخورید

خواندني ها,سلامت | ۵ آذر۱۳۹۸ | 4125 بازدید | نظرات

photo برای لاغر شدن این ۱۰ غذا را نخورید
۱- سیب زمینی سرخ شده
سیب زمینی یک غذای سالم و غنی است اما سیب زمینی سرخ شده و چیپس اینگونه نیستند. آنها کالری بالایی دارند و ما به راحتی بسیاری از آنها را میخوریم ؛ در مطالعات مشاهده شده،مصرف سیب زمینی سرخ شده و چیپس با افزایش وزن ارتباط دارد علاوه بر این،سیب زمینی سرخ شده و کبابی ممکن است.حاوی مواد سرطانی به نام آکریل آمید باشد بنابراین،بهتر است سیب زمینی ساده و پخته بخورید.
۲- نوشیدنی های قندی بسیار موثر در چاقی
نوشیدنی های قندی شیرین، مانند نوشابه یکی از ناسالم ترین غذاها در این سیاره است آنها به شدت با افزایش وزن ارتباط دارند و مصرف بیش از حد آنها میتوانند اثرات مضری داشته باشند، حتی اگر نوشیدنی های شیرین حاوی کالری زیادی هم باشند،مغز شما آنها را مانند مواد غذایی جامد ثبت نمیکند. شکر مایع به شما احساس پر بودن و سیری نمیدهد،و شما برای جبران آن باید غذایی زیادی بخورید تا این کالری را جذب کنید اگر به طور جدی تصمیم بر از دست دادن وزن دارید، به طور کامل از نوشیدنی های شیرین اجتناب کنید.
۳-برای لاغری نان سفید مصرف نکنید
نان سفید بسیار تصفیه شده و اغلب دارای مقدار زیادی شکر هستند که به آنها اضافه شده است این موضوع میتواند، سطح قند خون شما را به میزان بالایی افزایش دهد. یک مطالعه از ۹۲۶۷ نفر نشان داد که خوردن دو تکه نان سفید (۱۲۰گرم) در روز باعث افزایش ۴۰ درصدی وزن و چاقی میشود خوشبختانه بسیاری از جایگزین های سالم برای این نان وجود دارد.مانند گندم که البته در نظر داشته باشید نان گندم دارای گلوتن هستند ، شما میتوانید نان ذرت را هم جایگزین کنید.
۴- با مصرف آب نبات به لاغری نخواهید رسید
آب نبات ها بسیار ناسالم هستند، آنها سرشار از شکر و روغن های اضافی هستند. آب نبات ها دارای کالری بالا و مواد مغذی کم هستند ؛ یک آب نبات متوسط میتواند حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری داشته باشد.و حتی در بعضی از آنها میتواند بیشتر هم باشد متاسفانه شما میتوانید آب نبات را در همه جا به راحتی پیدا کنید حتی آنها از لحاظ استراتژی یکی در جایی از فروشگاه ها قرار میگیرند که مشتری را به سمت آنها جذی کنند و برای خریدشان تحریک شوند.اگر میخواهید به عنوان یک میان وعده از آن استفاده کنید،میوه یا تعدادی آجیل را جایگزین کنید.
۵-اضافه وزن با مصرف آبمیوه های فرآوری شده
اکثر آب میوه هایی که در سوپر مارکت پیدا میکنید،درصد کمی از میوه های طبیعی در آن وجود دارد ، این آب میوه ها در درصد بالایی پردازش فراورده میشوند.در حقیقت آنها حتی میتوانند به اندازه نوشابه ویا حتی بیشتر از آن قند و کالری داشته باشندهمچنین،آب میوه معمولا فیبر ندارد و نیازی به جویدن آن نیست.این بدین معناست که یک لیوان آب پرتقال،نمیتواند تاثیر یک پرتقال را داشته باشدو باعث میشود که مقدار کمی از آنها در زمان کوتاهی مصرف شود از نوشیدن آب میوه اجتناب کنید و جای آن،میوه کامل را بخورید.
۶- شیرینی ها،کلوچه ها و کیک ها دلیل اصلی چاقی
این خوراک های محبوب متشکل از مواد ناسالم مانند شکر اضافه و آرد تصفیه شده می باشدآنها هم چنین ممکن است حاوی مقادیر چربی های مصنوعی باشند که بسیار مضر است و باعث ایجاد بسیاری از بیماریهایی میشود. این ها بسیار رضایت بخش نیستند، به دلیل کالری بالا و مواد مغذی کمی که دارند،بعد از خوردن آنها به سرعت گرسنه میشوید اگر بخواهید چیز شیرینی بخورید،میتوانید از یک قطعه شکلات تلخ استفاده کنید.
۷-مصرف نکردن بستنی برای لاغری
بستنی فوق العاده خوشمزه است اما خیلی ناسالم هستند چراکه سرشار از کالری است و اکثر مدل های آن پر از شکر هستند. مصرف یک تکه از بستنی خیلی خوب است اما مشکل اینجاست که خوردن بستنی در مقادیر کم خیلی سخت است شما میتوانید بستنی خودتان را با شکر خیلی کم و عناصر سالم،مثل:ماست پر چرب میل کنید.
۸- پیتزا غذایی بسیار چاق کننده
پیتزا یک غذای بسیار معروف است با این حال پیتزاهای تجاری بسیار ناسالم هستند ، آنها دارای کالری بسیار بالایی هستند و اغلب حاوی مواد ناسالم میباشند مانند آرد تصفیه شده یا گوشت فرآوری شده ای که درون پیتزا وجود دارد. اگر میخواهید که از خوردن یک تکه پیتزا لذت ببرید، آن را در منزل با مواد سالم تر درست کنید ، حتی سس خانگی هم سالم تر است زیرا سس های موجود در سوپر مارکت حاوی مقدار زیادی شکر هستند که ناسالم است یکی دیگر از گزینه ها این است که به دنبال یک مکان سالم و مناسب برای پیتزای سالم باشید.
۹- نوشیدنی قهوه با کالری بالا
قهوه حاوی چندین ماده فعال بیولوژیکی و مهمتر از همه کافئین است این مواد شیمیایی میتواند سوخت و ساز بدن شما را افزایش دهد و باعث سوزاندن چربی در حداقل مدت زمان شود با این حال اثرات منفی آن با اضافه کردن مواد ناسالمی مانند خامه،شکر،اثرات مثبت آن را کاهش میدهند. اگر قهوه دوست دارید بهتر است که برای از دست دادن وزن، قهوه ساده بنوشید و از اضافه کردن خامه و شکر و قند پرهیز کنید.
۱۰- غذاهایی با شکر افزوده شده
شکر افزوده شده، احتمالا بدترین چیز در رژیم مدرن هستند و مقدار زیاد آن باعث ایجاد بسیاری از بیماری های جدی میشود. غذاهایی با شکر اضافه،معمولا کالری زیادی دارند، اما پر کننده نیستند نمونه هایی از آنها میتواند، غلات صبحانه شیرین،یا ماست های کم چرب باشد. شما باید هنگام انتخاب غذاهای کم چرب یا بدون چربی خیلی مراقب باشید به این خاطر که اغلب از بین بردن چربی آنها،مقدار زیادی شکر افزوده میشود.تا عطر و طعمی که به خاطر تمام شدن چربی به خود میگیرد را از بین ببرند.


مطالب پربازدید

نظرات