پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

تکنولوژي | ۷ مهر۱۳۹۵ | 484 بازدید | نظرات

موتورهای الکتریکی این خودرو حدود ۳۵۰ اسب بخار قدرت دارد. ترزور تنها در ۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

رنو در ساعات پیش همزمان با افتتاحیه نمایشگاه خودرویی پاریس ۲۰۱۶ از مدل مفهومی خودروی خودران و الکتریکی پیشرفته‌ای به نام “ترزور” رونمایی کرد.

خودروسازان برای نشان دادن توانمندی های فنی و طراحی، خودروهای کانسپت یا مفهومی را می سازند و به نمایش می گذارند؛ این خودروها معمولا به طور انبوه تولید نمی شود.

این طراحی براق و دو در از مدل مفهومی “ترزور”، احتمالا نگاه ریخت‌شناسی و ظاهری به ویژگی مدل‌های آینده رنو است. این دقیقا برخلاف چیزی است که اینک از خودروهای الماس نشان رنو می‌بینیم.

photo با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

photo با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

نمای خارجی این خودرو از فیبر کربن ساخته شده و خطوط نرم افقی از نمای راست در جلو تا انتهای خودرو به صورت شناور کشیده شده‌اند.

photo با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

جلو پنجره مشبک خورو در مدل‌های سنتی کاملا حذف شده و به جای آن شاهد هواکش‌ برای خنک کردن ترمزها هستیم. در نمای بیرونی خطوط قرمز دور شیشه جلو و حاشیه درها سریعا جلب توجه می‌کنند.

photo با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

با وجود اینکه طراحی “تروزر” عجیب و چشم‌گیر است، اما اهمیت این مدل مفهومی در تکنولوژی نهفته در طراحی آن مطرح می شود. موتورهای الکتریکی این خودرو به وسیله کارخانه سازنده ابرخودروهای فرمول E ساخته شده است که با گشتاوری برابر ۳۸۰ نیوتن متر حدود ۳۵۰ اسب بخار قدرت دارد. ترزور تنها در ۴ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

photo با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

این خودرو در زیر پوست خود به ۲ باتری مجهز است که با فرایند ترمز به احیاء انرژی خود می پردازند. با وجود تمامی این تکنولوژی ها وزن این خودرو حدود یک هزار و ۶۰۰ کیلوگرم برآورد شده که اهمیت زیادی در صنعت خودروسازی دارد.

photo با جدیدترین خودروی رنو آشنا شوید

این خودرو همچنین با قابلیت کامل خودرانی ارائه می‌شود. به دلیل این ویژگی فرمان پهن شده است تا کاربر بتواند از طریق آن دید پرسپکتیوی از جاده به دست آورد. این دید پرسپکتیو به وسیله صفحه نمایشگر بزرگ مرکزی با قابلیت پانورامیک ایجاد می‌شود که سخت‌افزار آن روی داشبورد قرار دارد. رنو اعلام کرده قصد دارد تا ویژگی خودران‌های خود را با شعار “دستان بسته، چشمان بسته” تا سال ۲۰۲۰ ارائه دهد.

فناوری صفحه نمایشگر مرکزی رنو کاملا پیشرفته و منحصر به فرد است و می‌تواند زوایای کور، گوشه‌ها و انحناها را به خوبی نشان دهد.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷

نظرات