پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > با این روش ها یک عکس سلفی عالی بگیرید

با این روش ها یک عکس سلفی عالی بگیرید

تکنولوژي | ۲ شهریور۱۳۹۵ | 360 بازدید | نظرات

   

  photo با این روش ها یک عکس سلفی عالی بگیریدبخش ۱ از ۳: گرفتن یک ژست خوب

  ۱گرفتن عکس از یک زاویه خوب: به جای اینکه همیشه از رو به رو عکس بگیرید، سعی کنید زاویه دوربین یا ژست خود را تغییر دهید. برای مثال وقتی می خواهید عکس بگیرید، کمی سر خود را به چپ یا راست بچرخانید. زیرا هنگامی که شما از روبه رو، و نزدیک عکس میگیرید، صورت شما تخت نشان داده می شود. همچنین می توانید دوربین را کمی بالاتر بگیرید.

  ۲یک چیز جدید را میخواهید نشان دهید: اگر می خواهید از مدل مو جدید خود عکس بگیرید یا یک جفت گوشواره جدید خریده اید، سعی کنید در عکس آن ویژگی جدید در عکس برجسته باشد. در این موارد لبخند نیز باعث جذاب شدن عکس می شود.

  ۳تمرکز کردن روی ویژگی های خود: اگر شما میخواهید از نمای نزدیک از صورت خود عکس بگیرید، بهتر است قسمتی از صورت خود را که دوست دارید روی آن کار کنید. برای مثال شخصی چشمانش زیبا است و این شخص باید روی چشمان خود کار کند تا عکس سلفی اش زیباتر شود.

  ۴با یک حالت بامزه از خودتان عکس بگیرید: نمیدانم چرا برخی ها با لبخند مشکل دارند. بعضی افراد فکر می کنند که وقتی لبخند میزنند و عکس میگیرند، حس احمقانه به آنها دست می دهد که این فکری کاملا غلط است. اگر می خواهید عکس های باحالا بگیرید، حتما لبخند بزنید.

  • خیلی سخت است که آدم مطمئن شود که حالتی که دارد واقعی است یا نه. اما یک راه وجود دارد که نشان دهید که احساسی دارید واقعی است و آن هم آن است، موقعی عکس بگیرید که قبلش یک هیجان را تجربه کرده اید یا یک اتفاق احساسی برای شما اتفاق افتاده است.

   • ۵امتحان کردن عکس تمام قد: اگر شما می خواهید یک لباس جدید و یا از بدن خود بعد ار یک رژیم غذایی سخت عکس بگیرید، شما باید جلوی یک آینه تمام قد بایستید و از سر خود تا نوک انگشت در عکس بیفتد.

    ۶قبل از عکس گرفتن برای خود یک ژست بگیرید. تعداد بیشماری ژست وجود دارد که عکاسان معروف آنها را خلق کرده اند و شما هم نیز می توانید از آنها استفاده کنید. شما می توانید با یک سرچ کردن در گوگل صدها مدل عکس سلفی و ژست را مشاهده کنید.

    بخش ۲ از ۳:  تنظیم صحنه برای گرفتن عکس سلفی بهتر

    ۱به نور توجه کنید: همیشه عکاسان برای گرفتن عکس، از یک منبع نور استفاده می کنند و در عکس سلفی نیز شما باید همانند عکاسان رفتار کنید. اگر شما از خود در یک اتاق تاریک و کم نور عکس بگیرید، صد در صد از عکس خود ناراضی خواهید بود. میزان روشنایی می‌تواند تفاوت بین یک عکس خوب و عکس بد باشد، به همین دلیل باید در نور مناسب عکاسی کنید. دقت کنید که نور نور خورشید یا منبع نور قوی دیگری پشت شما وجود نداشته باشد، مگر این که قصد داشته باشید از خود یک شبح بسازید.

    ۲از دوربین عقب گوشی خود استفاده کنید: بسیاری از گوشی ها دارای دو دوربین می باشند. یکی دوربین جلو و دیگری دوربین عقب. ما قبول داریم عکاسی در این حالت کمی‌دشوار است و شاید مجبور باشید چندین عکس بگیرید تا به کادربندی مناسب برسید اما درنهایت کیفیت عکس‌ها شما را خشنود خواهد کرد.

    ۳به پست زمینه عکس خود نیز دقت کنید. یک عکس سلفی خوب وقت نمایش صورت نیست و بعضی مواقع پست زمینه می تواند جذابیت عکس را دو چندان کند. همیشه وقتی می خواهید یک عکس سلفی بگیرید، اطراف را نگاه کنید و ببینید کدام قسمت داخل یک محیط یا بیرون برای عکس گرفتن مناسب است. رودخانه، درخت، آبشار، یک شی خاص مانند ماشین های مدل بالا بهترین پست زمینه می باشند.

    ۴دسته جمعی عکس بگیرید. درست است اصل عکس سلفی به تنهایی گرفتن آن است، ولی شما می توانید این قانون را زیر پا بگذارید و با دوستان خود عکس بگیرید که این جور عکس ها بسیار جالب از آب در می آبند.

    بخش ۳ از ۳: تغییرات عکس

    ۱استفاده از فیلترهای گوناگون: برخی از گوشی ها این قابلیت را دارند که می توان روی عکس فیلتر های گوناگون قرار داد. شما می توانید پس از عکس گرفتن، فیلترهای گوناگون را امتحان کنید و ببینید که کدام با عکس شما جور در می آید.

    ۲عکس خود را ادیت کنید: اگر شما دارای نرم افزار ویرایش عکس هستید، می توانید از آن کمک بگیرید و کمی در عکس خود تغییرات ایجاد کنید. می توانید از برچسب های گوناگون استفاده کنید و عکس خود را جالب تر نمایید.


   همچنین بخوانید:

   امروز جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

   نظرات