پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني هاtitle_li=سلامت > با این دمنوش های خانگی از آلزایمر پیشگیری کنید

با این دمنوش های خانگی از آلزایمر پیشگیری کنید

خواندني ها,سلامت | ۹ آذر۱۳۹۸ | 340 بازدید | نظرات

photo با این دمنوش های خانگی از آلزایمر پیشگیری کنید
با استفاده از دمنوش‌های خانگی می‌توان از آلزایمر و زوال عقل پیشگیری کرد.
معمولا افزاد در سن ۴۵ سالگی دچار سردی و خشکی و از ۶۰ سالگی به بعد دچار سردی و تری اعضا می‌شوند. به همین دلیل ضعف و سستی در اکثر اندام‌ها نمایان می‌شود و فعالیت آن‌ها رو به کاهش می‌رود. مغز یکی ازمهمترین اعضای بدن است که ماهیتی سرد و‌ تر دارد و فعالیت آن در طول زندگی لازم و ضروری است.
حکمای طب سنتی مغز را جزء اعضای رئیسه می‌نامند که وظیفه اداره قوه نفسانی را به عهده دارد؛ پس با توجه به ماهیت سرد و‌ تر آن با غلبه سردی بر بدن کم‌کم اختلالاتی در عملکرد آن پدیدار می‌شود که این خود زنگ خطری برای شروع فراموشی و ضعف حافظه است.
اختلالاتی چون فراموشی، سوال کردن مکرر در یک زمینه، پرسیدن سوالات تکراری به فاصله کم، از یاد بردن نشانی مکان‌ها و نام اشخاص می‌تواند ازعلائم فراموشی باشد که ممکن است منجر به آلزایمر، زوال عقل و از دست رفتن کامل حافظه شود.
استفاده بیش از حد میوه‌ها، مصرف زیاد غذا‌هایی با مزاج سرد، استرس، غم و غصه، یبوست، خشکی بینی، تومور‌ها و خواب‌های بیش از حد از دلایل بروز فراموشی و به دنبال آن آلزایمر است. افراد می‌توانند با انجام فعالیت‌های فکری مانند: مطالعه و حل کردن جدول مغز خود را ورزش دهند و از بروز آلزایمر جلوگیری کنند.
۱-برای جلوگیری از ابتلا به آلزایمر دمنوش گیاه اسطوخودوس را روزانه یک یا دو فنجان میل کنند؛ این دمنوش در پاکسازی مغز، کمک به تقویت حافظه و نیز برای درمان آلزایمر موثر است.
۲- افراد برای تقویت حافظه، پیشگیری از آلزایمر و خون رسانی مغز از ترکیب دمنوش گیاه گل راعی و هوفاریقون استفاده کنند.
۳-افراد برای تقویت مغز و جلوگیری از آلزایمر می‌توانند ۱۵ گرم برگ گیاه اسارون را در یک لیتر آب جوشانده و روزانه دو فنجان از این دمنوش استفاده کنند.
۴-گیاهان افسنتین، اسطوخودوس، باد رنجبویه و هوفاریقون را با هم جوشانده روزانه دو فنجان میل کنند. این دمنوش به بهبود شرایط بیماران آلزایمری می‌کند.
افراد برای تقویت حافظه می‌توانند عصاره گیاهان کندر و مصطکی را به نسبت مساوی با ۱۵۰ گرم عسل مخلوط کرده و روزانه ۲ تا ۳ قاشق چایخوری میل کنند.


مطالب پربازدید

نظرات