پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > باور کردنی نیست ولی این خوراکی ها شما را کچل میکنند

باور کردنی نیست ولی این خوراکی ها شما را کچل میکنند

سلامت | ۹ بهمن۱۳۹۴ | 2527 بازدید | نظرات

اگر موهایتان را دوست دارید این خوراکی ها را که به شدت منجر به ریزش موها می شوند از برنامه غذایی خود حذف کنید:
۱-اره ماهی:میزان بالای جیوه موجب ریزش مو می شود.  طبق یک قانون کلی هرچه ماهی بزرگتر باشد میزان جیوه آن بیشتر است (البته استثناهایی هم وجود دارد) برخی انوان ماهی مثل  اره ماهی، ماهی خال مخالی، و حتی برخی از انواع ماهی تن.
۲-نوشابه های رژیمی:این هم دلیل دیگری بر این ادعاست که نوشابه رژیمی از نوع معمولی آن بهتر نیست. شیرین کننده های مصنوعی خصوصاً آسپارتام با ریزش مو ارتباط دارند.
۳-شکر:
امسال رسماً سال کنترل مصرف شکر است و خواستن موهای خوش حالت برای شما دلیل دیگری است برای عدم استفاده از شکر.  پروتئین فوق العاده برای موهای شما مهم است و شکر مانع جذب آن است. از شکر اضافی و غذاهایی که شکر پنهان دارند دوری کنید.
۴-آرد سفید:
آرد های سفید معمولاً همراه با شکر هستند. نان سفید، کیک، شیرینی، ماکارونی سفید، و دیگر نشاسته تصفیه شده و فرآوری شده در بدن به شکر تبدیل شده و موجب نازک شدن تارهای مو می شوند. بهتر است به جای مصرف کروسانت (نوعی نان صبحانه) تا جائیکه  ممکن است از آرد سبوس دار استفاده کنید.
۵-الکل:
الکل جذب زینک که ماده معدنی مورد نیاز جهت سلامت و رشد موها است  را کاهش می دهد . همچنین موها را خشک کرده و موجب شکنندگی آنها می شود. الکل همچنین اثرات بدی بر روی پوست دارد.اگر صورت تان پیرتر از سن واقعی تان است، مقصرش الکل است.


مطالب پربازدید

امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷

نظرات