پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > باورهای اشتباه درباره فواید شیر گاو

باورهای اشتباه درباره فواید شیر گاو

خواندني ها | ۴ دی۱۳۹۷ | 1490 بازدید | نظرات

در رابطه با شیر گاو باورهای اشتباهی وجود دارد که عبارتند از:

شیر گاو استخوان ها را قوی می سازد

این باوری رایج بین مردم است که از محتوای کلسیم موجود در شیر سرچشمه می گیرد. با این وجود، پیوندی قوی بین شیر گاو و سلامت استخوان وجود ندارد. در حقیقت، کلسیم به آن اندازه که باور داریم، عنصری کلیدی برای سلامت استخوان ها نیست.

یک مطالعه که توسط دانشگاه هاروارد طی یک بازه زمانی ۲۰ ساله و با حضور ۷۲ هزار زن انجام شد، نشان داد که نوشیدن شیر کمک خاصی به پیشگیری از پوکی یا شکستگی استخوان نمی کند.

مطالعه ای دیگر با حضور دختران نوجوان نیز نشان داد، آنهایی که بیشتر کلسیم مورد نیاز خود را از محصولات لبنی دریافت می کردند، نسبت به آنهایی که لبنیات کمتری مصرف می کردند، در معرض خطر بیشتری برای شکستگی های استرسی استخوان قرار داشتند.

برای پرهیز از کمبود کلسیم به شیر نیاز دارید

دوستداران شیر شگفت زده خواهند شد اگر بدانند که شیر بهترین منبع برای کلسیم محسوب نمی شود. مواد غذایی گیاهی مانند دانه ها و مغزهای خوراکی، سبزی های برگدار، و لوبیاها نیز می توانند کلسیم مورد نیاز بدن شما را نیز تامین کنند.

شیر کم چرب از چاقی در کودکان پیشگیری می کند

اگرچه برخی دستورالعمل های غذایی مصرف شیر کم چرب را به عنوان روشی برای مبارزه با چاقی توصیه کرده اند، اما نتایج یک مطالعه نشان داد که شیر کم چرب به پیشگیری از چاقی در کودکان کمکی نمی کند.

شواهد خوبی وجود دارند که نشان می دهند مصرف میوه ها و سبزی ها روش بهتری برای مبارزه با چاقی در دوران کودکی است.

کودکان برای رشد به شیر گاو نیاز دارند

یکی از توصیه های والدین به کودکان مصرف شیر فراوان است زیرا بر این باورند که شیر برای رشد کودکان ضروری است. با این وجود، برخی پژوهش ها نشان داده اند، کودکانی که شیر گاو نمی نوشند نیز می توانند به اندازه آنهایی که این کار را انجام می دهند، سالم باشند. در حقیقت، برخی مطالعات نشان داده اند، کودکانی که شیر گاو می نوشند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آسم، کولیک، و عفونت های گوش قرار دارند.

photo باورهای اشتباه درباره فواید شیر گاو

 

شما می توانید هر اندازه که دوست دارید، شیر بنوشید

افرادی که باور دارند شیر برای سلامت مطلوب ضروری است، بر این باورند که مصرف هر میزان شیر در طول روز مشکل آفرین نخواهد بود. اما مصرف بیش از حد شیر می تواند آثار سلامت جدی به همراه داشته باشد.

در یک مطالعه با حضور ۶۰ هزار زن که در بازه سنی ۳۹ تا ۷۴ سال قرار داشتند و ۴۵ هزار مرد که در بازه سنی ۴۵ تا ۷۹ سال قرار داشتند، مشخص شد نوشیدن سه لیوان شیر یا بیشتر در روز می تواند خطر مرگ و شکستگی های لگن را افزایش دهد. همچنین، برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف بیش از حد شیر می تواند خطر ابتلا به سنگ های کلیه و سرطان را افزایش دهد.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

نظرات