پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > باز هم یک گوشی آیفون آتش گرفت

باز هم یک گوشی آیفون آتش گرفت

تکنولوژي | ۱۰ دی۱۳۹۴ | 667 بازدید | نظرات

باتری‌های لیتیوم‌ یونی هم‌اکنون شایع‌ترین نوع باتری مورد استفاده در گجت‌های همراه هستند، این باتری‌ها دو نقطه ضعف دارند، یکی آن‌که با گذشت زمان شارژدهی آن‌ها کاهش می‌یابد و دیگری مشکلی بسیار خطرناک است به‌نام آتش‌گرفتن هنگام شارژ شدن؛ هرچند مشکل دوم همیشه و در همه گوشی‌ها وجود ندارد اما تا به‌حال گزارش‌های زیادی منتشر شده‌است که از آتش‌گرفتن این نوع باتری حکایت دارد.

photo باز هم یک گوشی آیفون آتش گرفت

تعدد آتش‌سوزی در این نوع باتری باعث شده تا هم‌اکنون محققان درپی یافتن باتری‌های امن‌تر باشند، مطابق گزارشی که از شبکه خبری FOX 5 پخش شد، یک مرد به‌نام David Grimsley ادعا می‌کند آی‌فون ۶ پلاس او هنگام شارژشدن آتش گرفته است. Grimsley می‌گوید آتش‌سوزی به‌همراه جرقه و شعله بوده است و می‌توانست کل ساختمان را طعمه حریق کند، او اضافه می‌کند تنها پاسخ اپل به این اتفاق ارسال یک تلفن‌همراه جدید برای او بوده است، دیوید در این حادثه دچار هیچ جراحتی نشده و موفق به فرار شده است.

Grimsley پس از این حادثه به‌نوعی دچار پارانویید ( نوعی بیماری که منجر به سوء ظن می‌شود ) شده است، او می‌گوید زمانی که گوشی خود را به‌شارژ متصل می‌کند آن را در محلی که ممکن است دچار آتش‌سوزی بشود قرار نمی‌دهد زیرا می‌ترسد این اتفاق دوباره تکرار شود. آتش‌سوزی در تلفن‌های همراه بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که از شارژرهای غیر اصل استفاده شود اما در رابطه با علت آتش‌سوزی آی‌فون این مرد هنوز چیزی مشخص نیست.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

نظرات