پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > اگر حتی بعد از بیدار شدن از خواب خسته اید بخوانید

اگر حتی بعد از بیدار شدن از خواب خسته اید بخوانید

سلامت | ۱۰ دی۱۳۹۴ | 2741 بازدید | نظرات

همیشه خسته هستید ؟ صبح ها بعد از بیدار شدن حس ندارید از تخت بیرون بروید؟ حتی حس ندارید خستگی خود را توضیح دهید؟ تمایل به هیچ کاری ندارید و فقط میخواهید دراز بکشید ؟ این مقاله را از دست ندهید.
سندرم خستگی مزمن نوعی بیماری است که فرد به علت عدم وجود انرژی کافی، قادر به انجام فعالیت های خود نمی باشد. بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری، قادر به حفظ تعادل خود و انجام کارهای روزمره و عادی نمی باشند و حدود ۲۵ درصد از این افراد تقریبا در خانه بستری هستند و تا مدت های طولانی، گاها دو سال قادر به بیرن رفتن از خانه نمی باشند، چون توانایی راه رفتن و یا رانندگی کردن را ندارند.به غیر از خستگی مزمن، دردهای شدید بدنی و کاهش قدرت ادراک نیز از نشانه ها و عوارض این بیماری محسوب می شوند.تقریبا ۸۴ درصد افرادی که به این بیماری مبتلا هستند از وجود آن بی خبرند و یا اینکه بیماری آن ها چیز دیگری تشخیص داده شده است….افراد مبتلا عمدتا از مشکلات شناختی و کاهش قدرت حافظه نیز رنج می برند و گاهی حتی نمی توانند به درستی یک جمله را بیان کنند و یا بخوانند. مشکلات خواب و مشکلات قلبی نیز از دیگر علایم و نشانه های این بیماری آزار دهنده هستند.تشخیص این سندروم برای پزشکان کار دشواری ست و به علت وجود شباهت بین علایم این بیماری با بیماری های روماتوئید آرتریت و فیبرومیالژی به سختی می توان این سه را تفکیک کرد.
بنابراین پزشکان برای تشخیص دقیق این بیماری ، بیمار مشکوک را تا حدود شش ماه از نظر میزان توانایی بدنی زیر نظر می گیرند. پس از گذشت شش ماه علائمی مانند درد های معده و دل درد، مشکلات خواب و درد مفاصل و غیره بررسی می شود.
تقریبا ۸۴ درصد افرادی که به این بیماری مبتلا هستند از وجود آن بی خبرند و یا اینکه بیماری آن ها چیز دیگری تشخیص داده شده است. سن ۳۳ سالگی متوسط سنی است که بیماری بروز پیدا می کند و به نظر می رسد زنان بیش از مردان با این مشکل مواجه می شوند.
سندروم خستگی با التهابات بدنی در ارتباط است

به نظر می رسد در مورد این بیماری انجام کارهای ساده ای نظیر راه رفتن در خانه سبب التهاب هایی در بدن می شود که در پی این، پاسخ های التهابی شخص، ناتوان و بی رمق می شود.
این بیماری با یک عفونت آغاز می شود

عفونت های ویروسی مثل مونونوکلئوز دلیل ابتلا به سندروم خستگی مزمن هستند. بسیاری از افراد مبتلا در ابتدا علایمی مانند سرماخوردگی دارند که روز به روز شدیدتر و بدتر می شود و سبب ناتوانی تدریجی و مزمن فرد می گردد.
این سندروم خود به خود رفع می شود

سندروم خستگی مزمن در برخی افراد به طور خود به خودی ریشه کن می شود و فرد به زندگی عادی خود برمی گردد.
راه های درمانی وجود دارد

برای این بیماری داروهایی وجود دارد که متاسفانه هیچ کدام مورد تایید سازمان جهانی غذا و دارو نیستند. اما به نظر می رسد برخی داروهای ضد ویروسی بتوانند در آینده به کمک این بیماران بیاید.


مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

نظرات