پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > اولین پای مصنوعی دنیا برای یک فیل

اولین پای مصنوعی دنیا برای یک فیل

خواندني ها | ۳۰ خرداد۱۳۹۵ | 394 بازدید | نظرات

براساس گزارش دیسکاوری، اولین فیل جهان که مجبور به پوشیدن یک پای مصنوعی شده‌است، جراحان را برای ساخت پاهای مصنوعی بزرگتر و بهتر به چالش کشیده‌است.
موشا زمانی که هفت ماهه بود،‌ به دلیل عبور از روی یک میدان مین و انفجار مین، پای راست خود را از زیر زانو از دست داد.اما جراحی به نام تردچای جیواکات که مسئولیت طراحی اندام های مصنوعی برای انسان‌ها را به عهده دارد،‌ در سال ۲۰۰۷ با موشا در تایلند آشنا شد و تصمیم گرفت به او کمک کند.
وی می‌گوید زمانی که این فیل را دیده،‌متوجه شده موشا برای اینکه بتواند درست راه برود همیشه باید خرطومش را در هوا و بالای سرش نگه‌دارد. از این رو این جراح برای موشا پای مصنوعی ساخت تا فشاری که برای راه‌رفتن با سه پا روی ماهیچه‌ها و ستون فقراتش وارد می‌آمد را از بین ببرد.
با این‌همه مشکل اینجاست که موشا روز به روز بزرگتر می‌شود و متخصصان باید پای بزرگتری برای او بسازند که توانایی تحمل وزن او را نیز داشته‌باشد.
اولین پای موشا با استفاده از موادی مانند ترموپلاستیک،‌ فولاد، و الاستومر ساخته شد اما جیواکات هنوز به دنبال موادی است که بتواند از آن برای تحمل فشار زیاد استفاده کند، زیرا موشا که هنوز کاملا بالغ نشده‌است، وزنی برابر ۱۸۱۴ کیلوگرم دارد.

photo اولین پای مصنوعی دنیا برای یک فیل
photo اولین پای مصنوعی دنیا برای یک فیل
photo اولین پای مصنوعی دنیا برای یک فیل


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷

نظرات