پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > انتقاد تند امام جمعه اصفهان درباره حرفای زشت منصور ارضی درباره امام حسین(ع)

انتقاد تند امام جمعه اصفهان درباره حرفای زشت منصور ارضی درباره امام حسین(ع)

اخبار | ۲۰ مهر۱۳۹۵ | 345 بازدید | نظرات

محمدتقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌وگویی در واکنش به سخنان منصور ارضی مبنی بر اینکه امام حسین (ع) هم فحش می‌داده است، گفت: در فرهنگ اسلامی فحش و ناسزا به هیچ عنوان وجود ندارد. حتی در نهج البلاغه هم آمده که امیرالمومنین(ع) به یارانش می‌فرمود اگر با کسی مشکلی دارید و در حق شما یک بدی انجام داد آن بدی را بگویید نه اینکه به وی فحش و ناسزا بگویید.
وی ادامه داد: در منطق اسلام فحاشی و توهین صریحا نکوهش شده است. امامان و معصومین ما یاران و اطرافیان خود را بر حذر می‌کردند از توهین کردن، نمی‌شود که چنین سخنانی را به امامان نسبت داد.
نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توهین در شان امام حسین(ع) نیست، تصریح کرد:من در مورد مداحان قضاوتی نمی‌کنم اما می‌گویم که شیوه اهل بیت(ع) حتی با دشمنان منطبق بر منطق بوده است.
گفتنی است، آیت‌الله سیدعباس حسینی قائم‌مقامی نیز در واکنش به این اظهارات گفت: قطعه فیلمی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد که باید به آن گریست. در این فیلم ساحت اهل بیت توسط یک مداح که بیش از ۴۰ سال است می‌شناسمش مورد جسارت قرار گرفت. این بنده خدا فردی متدین و سرشناس و خالص است و خیلی از حرف‌هایی که به وی نسبت می‌دهند به او نمی‌چسبد اما به مفهوم واقعی کلمه، بی‌سواد است.در این فیلم مصاحبه‌گر به وی می‌گوید گاهی شما در جلسات خود انتقاد می‌کنید، که وی پاسخ می‌دهد بله، بعد از او می‌پرسد شما در جلسات خود فحش هم می‌دهید؟ این مداح بی‌سواد جواب می‌دهد بله خود امام حسین (ع) هم فحش می‌داد.این سخن در ایام ماتم و سوگواری اباعبدالله بیان شد آیا مراجع و مدعیان دینداری این فیلم را ندیدند؟ چرا هیچ واکنشی از خود نشان ندادند؟ آیا حاج اکبر ناظم و حاج مرشد و آقای شجاعی اینگونه بودند؟ به کجا می‌رویم؟ چرا از هیچ‌جا صدایی بلند نشد؟


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

نظرات