پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > اموزش عایق کردن پنجره ها در منزل برای زمستانی سرد

اموزش عایق کردن پنجره ها در منزل برای زمستانی سرد

خواندني ها | ۳۰ آذر۱۳۹۴ | 3825 بازدید | نظرات

زمستان امسال از آن زمستانهای سرد قدیم است که اگر کمی غفلت کنید بیمار خواهید شد مهم ترین کار گرم نگه داشتن خانه است بخاری های گازی یا پکیجها نمیتوانند گرمای خانه را به صورت صد در صد تضمین کننند حتما باید پنجره ها را که عامل اصلی خروج حرارت هستند عایق کنید.
قاب اطراف پنجره را برای پیدا کردن درزهایی که ممکن است هوا از آن خارج شود چک کنید. یک شمع روشن کنید و آن را در فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی پنجره بگیرید. به شعله شمع نگاه کنید و ببینید شعله آن متزلزل نباشد و سوسو نزند. اگر شعله شمع سوسو بزند حتماً هوا از جایی به داخل نفوذ می کند. پرده ها و وسایل تزئینی روی پنجره را بردارید و شکاف بین چارچوب پنجره و قسمتی از آن که باز می شود را بررسی کنید. هر گونه عایق نامناسب (و یا پشم شیشه فشرده) را بردارید و شکاف ها را با اسپریِ فومِ کم یا بدون توسعه پر کنید؛ برای این کار دستورالعمل کارخانه سازنده را دنبال کنید. سپس دوباره پرده را نصب کنید.

درزهای باز پنجره ها را با نوار درزگیر بپوشانید: پنجره ها را بررسی کنید که قاب شیشه یا چارچوب آن شل نباشد. قاب های شل را درز گیری و بتونه کاری کنید یا هر شکاف را با سیلیکون یا مواد دیگر درزگیری کنید. شکاف های قاب پنجره که هوا ممکن است از آن عبور کند یا قاب دور شیشه پنجره که شامل میله های چوبی بین شیشه ها نیز می باشد را با نوار درزگیری کنید.

• اگر پنجره زمستانی دارید کرکره چوبی بادشکن را چک کنید تا کاملاً در جای خود محکم باشد. همه شیارهای آن را تمیز کنید تا مطمئن شوید که در جای مناسب خود قرار گرفته اند. اگر لازم است شیارها را تعمیر کنید. اطراف قاب را درزگیری کنید تا از ورود هوا جلوگیری کنید. کرکره چوبی را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که عملکرد آن درست است. کرکره چوبی را کاملاً ببندید. پنجره ای که حتی ۰٫۵ میلیمتر باز باشد، مسیری برای خروج هوای گرم و ورود هوای سرد ایجاد می کند.

توجه: بعضی از کرکره های چوبی ممکن است در چهار طرف درزگیری و مسدود نشده باشند، اگر پایین آن توسط نصب کننده درزگیری نشده است، برای جلوگیری از جمع شدگی، این ناحیه آن را درزگیری نکنید.تکنیک های گرم کردن خانه در زمستان, جلوگیری از اتلاف گرما
بیرون پنجره را برای جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل پنجره با پلاستیک ضخیم بپوشانید

• بیرون پنجره را -اگر پنجره تان چوبی است- برای جلوگیری از ورود هوای سرد به داخل پنجره با پلاستیک ضخیم بپوشانید. از بست های آهنی برای چسباندن ورق های پلاستیکی برای قسمت بیرونی پنجره استفاده کنید، از همه طرف آن به اندازه ۱۰ سانت اضافه بگذارید. لبه های آن را با تسمه های چوبی و بست آهنی یا با ناخن در بیرون قاب پنجره محکم کنید. پلاستیک اضافه را قیچی کنید. این گزینه به طور معمول برای پنجره های زیر زمین و گاراژ مناسب است؛ برای پنجره های خانه، حصار پلاستیکی داخلی (مرحله ۵) ارجحیت دارد.

تکنیک های گرم کردن خانه در زمستان, جلوگیری از اتلاف گرما
:از داخل پنجره ها را با پلاستیک سلفون بپوشانید

• در صورتی که استفاده از پلاستیک های بیرونی برایتان امکان پذیر و مطلوب نیست، از پلاستیک سلفون برای داخل پنجره استفاده کنید. پلاستیک را روی پنجره بچسبانید؛ این کار را از قسمت بالا شروع کنید و به سمت پایین ادامه دهید. از یک سشوار برای گرما دادن به پلاستیک استفاده کنید تا بدون چین و چروک شود. چک کنید تا مطمئن شوید تمام لبه های آن محکم شده باشد.

• پرده های عایق نصب کنید تا از ورود هوای سرد و خارج شدن هوای گرم جلوگیری کنید. یکی از گزینه ها، وصل کردن یک پارچه ضخیم به نوار چسب و آویزان کردن آن از قاب پنجره، در طول شب های سرد زمستان است. در طول روز آن را بردارید تا نور خورشید به داخل خانه بیاید؛ یا اینکه پرده خورشیدی آویزان کنید تا در طول روز اشعه های خورشید را جذب کند و در طول شب مانع از دست رفتن گرمای داخل شود.


همچنین بخوانید:

امروز جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷

نظرات