پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > افت شدید محبوبیت آنگلا مرکل بعد ار پذیرش پناه جویان

افت شدید محبوبیت آنگلا مرکل بعد ار پذیرش پناه جویان

اخبار | ۲۱ آذر۱۳۹۴ | 760 بازدید | نظرات

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان بخش زیادی از محبوبیت خود را در ماه های گذشته به واسطه اصرار برای جذب پناهجویان خاورمیانه ای از دست داده است.

در حالی که در ۴ ماه گذشته اتحادیه اروپا مواجه با یک سونامی ورود روزانه  هزاران پناهجو از کشورهای درگیر جنگ خاورمیانه است و پیش بینی می شود دستکم در آینده نزدیک این موج سر بازایستادن نداشته باشد، محبوبیت صدر اعظم آلمان به دلیل اصرار بر جذب پناهجویان در داخل آلمان و دیگر کشورهای اروپایی به شدت افت کرده و به کمتر از ۵۴ درصد رسیده است.

پیش بینی ها حاکی از جذب حدود ۱ میلیون پناهجو و مهاجر در سال میلادی ۲۰۱۵ از سوی آلمان است. مقصد نهایی بیشتر پناهجویانی که از خاورمیانه به مقصد اروپا می روند آلمان است.

کاهش محبوبیت مرکل به ۵۴ درصد در حالی است که محبوبیت صدر اعظم آلمان در سال گذشته نزدیک به ۷۰ درصد بوده است.

در نقطه مقابل محبوبیت هرست سیهوفر متحد باواریایی ائتلاف محافظه کار حاکم بر آلمان به میزان کاهش محبوبیت مرکل افزایش یافته و از حدود ۳۰ درصد به بالای ۴۰ درصد رسیده است.

سیهوفر و مرکل دیدگاه های متضادی درباره جذب پناهجویان دارند و در حالی که مرکل از جذب حمایت می کند سیهوفر تاکید می کند که این سیاست اشتباه است.

پس از حملات تروریستی ۱۳ نوامبر در پاریس محبوبیت مرکل بیش از پیش رو به کاهش گذاشت. بسیاری از منتقدان در کشورهای اروپای شرقی و در داخل آلمان پس از حملات پاریس، بهانه ای جدی یافتند تا به وسیله آن سیاست جذب پناهجو را زیر سوال ببرند.

از سوی دیگر نمودار زیر نشان می دهد ورود پناهجویان خاورمیانه ای به آلمان در ۴ ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ روندی رو به رشد دارد و نه تنها از میزان آن کاسته نشده بلکه هر ماه به نسبت ماه قبل رشد قابل ملاحظه تری داشته به نحوی که در نوامبر (ماه گذشته میلادی) به بالای ۲۰۰ هزار نفر رسیده است.

photo افت شدید محبوبیت آنگلا مرکل بعد ار پذیرش پناه جویان

مخالفت ها با سیاست های مرکل در قبال پناهجویان در حالی است که در دهمین سالگرد به قدرت رسیدن صدر اعظم آلمان نتایج نظر سنجی ها حاکی است افکار عمومی آلمان نسبت به دیگر بخش های عملکرد ائتلاف محافظه کار حاکم بر آلمان نظر مثبتی دارد ولی در زمینه سیاست مرکل در قبال جذب پناهجویان نظرات جامعه آلمان قطبی شده است و در حالی که بخشی از افکار عمومی از سیاست مرکل حمایت می کنند اما بخش بزرگی از جامعه آلمان با شک و تردید به پیامدهای ورود ۱ میلیون پناهجو به کشورشان تنها در طی مدت ۱ سال می نگرند.


مطالب پربازدید

امروز دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

نظرات