پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

خواندني ها | ۱ دی۱۳۹۶ | 1772 بازدید | نظرات

در این مطلب با هم نمونه هایی از کاربردهای رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق ها و نحوه به کارگیری این رنگ در کنار دیگر ترکیبات رنگی، برای گرم تر جلوه دادن فضا را خواهیم دید.
برای اینکه طراحی دکوراسیون را با رنگ نارنجی شروع کنیم، باید اولین چیزی که در نظر می گیریم، ترکیبات رنگی متناسب با نارنجی باشد. نکته حائز اهمیت در مورد این طیف رنگی این است که برای شروع طراحی با نارنجی، لازم نیست که تمام المان های دکوراتیو اتاق و فضای داخلی مورد نظرتان را تغییر دهید. رنگ نارنجی می تواند در کنار ترکیباتی از قهوه ای، خاکستری، بژ و کرم، جلوه بسیار خوبی داشته باشد. این رنگ ها تقریبا در اکثر فضاهای دکوراتیو، جزو رنگ های اصلی هستند و به راحتی با هر سلیقه ای قابل تطبیق می باشند. اضافه شدن نارنجی به این ترکیبات رنگی باعث می شود که انرژی بیشتری به محیط وارد شود. اما به هیچ وجه لازم نیست که کل وسایل و المان های طراحی دکوراسیون را به رنگ نارنجی انتخاب کنید. کافی است تنها چند تکه از این وسایل را به رنگ نارنجی دربیاورید و از تاثیر حسی که این رنگ ایجاد می کند بهره ببرید.
دکوراسیون اتاق خواب با وسایل نارنجی و آجری
 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه
یکی از بهترین روش ها برای آنکه از رنگ های پاییزی الهام بگیرید و دکوراسیون اتاقتان را کمی گرم تر کنید، استفاده از چند وسیله جزئی به رنگ نارنجی یا آجری است. می توانید اتاق خوابتان را با تغییر جزئیاتی، به طور کامل متحول کنید. برای این منظور پس از انتخاب ترکیب رنگ غالب در اتاق از طیف خاکستری، کرم، یا قهوه ای، می توانید جزئیاتی از وسایل همچون بالش های روی تخت، پتوها، یا مبل کوچکی که کنار تخت خواب می گذارید را به رنگ نارنجی دربیاورید. تغییر رنگ این وسایل هزینه زیادی در بر ندارد و به این ترتیب می توانید با بودجه مختصری، به فضای اتاق خوابتان را گرما ببخشید.
 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

تغییر دکوراسیون با کاغذ دیواری نارنجی

 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه
از آنجایی که رنگ های نارنجی و آجری، تاثیر عمیقی در ترکیب بندی رنگ ها دارند و استفاده از آنها می تواند تحول زیادی در دکوراسیون داخلی ایجاد کند، بایستی در انتخاب کاغذ دیواری هایی که از این رنگ ها تشکیل شده اند جوانب لازم را در نظر بگیریم.
با توجه به ویژگی هایی که این رنگ ها دارند، بهتر است تمام دیوارهای اتاق را با کاغذ دیواری های نارنجی رنگ نپوشانید، و تنها یکی از دیوارهای اتاق را به این رنگ اختصاص دهید. با این کار می توانید نقطه کانونی بسیار مناسبی در دکوراسیون ایجاد کنید و دیگر المان های دکوراتیو اتاق را بر اساس این رنگ بچینید.
 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

انتخاب کفپوش نارنجی رنگ

 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه
می توانید با یک کفپوش نارنجی یا آجری رنگ، که روی زمین می اندازید، فضای اتاق را گرم کنید. این کفپوش ها با رنگ های خنثی و روشن موجود در محیط هماهنگی بسیار خوبی برقرار می کنند. کفپوش های نارنجی رنگ به تنهایی برای به کارگیری چنین رنگ هایی ایده آل هستند و تاثیرگذاری این رنگ ها را به اندازه کافی در دکوراسیون فراهم می کنند.
 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

شخصی سازی اتاق با به کارگیری پرده های نارنجی رنگ

 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه
یکی از سریع ترین روش ها برای تغییر دکوراسیون اتاق، عوض کردن رنگ پرده ها است. اگر دوست داشته باشید در روزهای گرم و تابستانی، پنجره ها را باز بگذارید و پرده ها را کنار بزنید تا نور درخشان آفتاب، فضای اتاق را پر کند، پس حتما به استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی هم علاقه مند خواهید بود. برای اینکه چنین حسی را همیشه و در تمام فصول سال در محیط حفظ کنید، می توانید از پرده های نارنجی رنگ استفاده نمایید. علاوه بر اینکه استفاده از پرده ها به گرم شدن فیزیکی اتاق ها کمک می کند، داشتن رنگ گرمی همچون نارنجی نیز به ایجاد این حس گرما بخش کمک بیشتری می کند و در ضمن محیط را نیز صمیمانه تر می سازد.
 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

رنگ آمیزی دیوارها به رنگ نارنجی

 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه
طیف های گسترده ای از رنگ نارنجی وجود دارد که می تواند برای رنگ آمیزی دیوارها مناسب باشد. بهترین رنگی که از طیف گرم نارنجی می توان برای این منظور استفاده کرد، نارنجی های روشن و پرانرژی هستند که تا حدودی مایل به قهوه ای و خاکی باشند. اما از به کارگیری نارنجی هایی که بیش از اندازه روشن هستند، پرهیز کنید زیرا آن حس گرمی که انتظار دارید را به خوبی در محیط ایجاد نمی کنند و تا حدودی حالت گچی و کدری را به وجود می آورند.
بهتر است تمام دیوارها را به رنگ نارنجی رنگ آمیزی نکنید و تنها به داشتن یک دیوار گرم و پر انرژی اکتفا کنید. در عوض از وسایل دیگر و سایر المان های دکوراتیو همچون مبلمان، صندلی ها، و لوازم جانبی به رنگ نارنجی در اتاق استفاده کنید تا از حسی که این رنگ ها ایجاد می کنند، بیشتر بهره بگیرید.
 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

استفاده از وسایل منزل به رنگ نارنجی

 photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه
برای اینکه رنگ نارنجی را در جاهای مختلف اتاق به گردش دربیاورید و از پتانسیل گرمابخش این رنگ بیشتر استفاده کنید، می توانید وسایل مختلف اتاق را به رنگ نارنجی انتخاب کنید. به عنوان مثال صندلی های نارنجی رنگ، مبلمان نارنجی و حتی وسایل کوچک و جزئی اتاق برای استفاده در دکوراسیون ایده آل شما مناسب هستند.
در صورتی که وسایل اتاق را با تم رنگی گرم و متمایل به نارنجی انتخاب می کنید، سعی کنید بخش های اصلی اتاق مانند رنگ دیوارها، پرده ها، کفپوش اتاق و… را به رنگ های سرد و خنثی و بعضا روشن دربیاورید تا ترکیب رنگی مناسبی در فضا ایجاد شود، و وجود رنگ نارنجی، شما را بیش از اندازه خسته نکند.

photo استفاده از رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه

مطالب پربازدید

امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

نظرات