پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > از بین بردن استرس با این خوراکیها

از بین بردن استرس با این خوراکیها

سلامت | ۱۶ دی۱۳۹۷ | 1241 بازدید | نظرات

از جمله مواد غذایی مفید برای رفع استرس، توت شیرین و شکلات را می توان نام برد که سبب ترشح ماده شیمیایی بتااندروفین در مغز می شود و به این ترتیب باعث رفع استرس می شود.

بابونه یکی دیگر از مواد غذایی تسکین دهنده استرس است. مصرف عصاره چای بابونه قبل از خواب با بالا بردن سطح آمینو اسید گلیسین می تواند سبب آرام سازی سیستم عصبی و جلوگیری از بروز استرس شود.

photo از بین بردن استرس با این خوراکیها

مصرف چای بابونه همچنین می تواند به تنظیم وضعیت دستگاه گوارش مانند گرفتگی معده و رفع یبوست بپردازد.

دانه های آجیل نیز به طور طبیعی می توانند سبب تنظیم سطح قند خون، کاهش هوس خوردن مواد غذایی شیرین، تنظیم اشتها و بهبود متابولیسم بدن شوند.

در آجیل گروه ویتامین های B، روی، منیزیم و روغن های امگا۳و۶ وجود دارد که همگی اثر مثبت بر اعصاب و رفع استرس می گذارند.

یکی دیگر از مواد غذایی کاهنده استرس، سیر خوراکی است که نوعی اثر ضد باکتری، ضد ویروسی و ضدقارچی در بدن از خود به جای می گذارد.

با به وجود آمدن اثرات محافظتی از بدن سیستم عصبی بدن آرامش پیدا کرده، بروز استرس ناشی از عوامل بیماری زا در بدن از بین می رود.

مصرف سیر همچنین می تواند سبب کاهش التهاب بافت عضلات و گرفتگی عضلات شود که به هنگام استرس روی می دهد. امگا۳ موجود در ماهی های روغنی مانند ماهی سالمون و قزل آلا نیز به دلیل دارا بودن ویتامین های گروه B، روی و منیزیم سبب کاهش استرس در افراد شود و در نهایت روغن زیتون یکی از ترکیبات بسیار مهم برای کاهش استرس در افراد است زیرا با اثر محافظتی از قلب و عروق از افراد به هنگام بروز استرس محافظت می کند.


مطالب پربازدید

نظرات