پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > سلامت > اختلافهای دقیق الرژی با آنفولانزای خوکی را بشناسید

اختلافهای دقیق الرژی با آنفولانزای خوکی را بشناسید

سلامت | ۸ دی۱۳۹۴ | 1941 بازدید | نظرات

امسال زمستان با شیوع بیماری کشنده و خطرناک آنفولانزا اختلاف های بین آلرژی و آنفولانزا و شناخت این دو بیماری از همدیگر اهمیت زیادی پیدا کرده است.
این سؤالات را از خود بپرسید تا تعیین کنید که آیا خود یا کودک‌تان به آلرژی مبتلاست یا خیر؟

۱٫ آیا فصل تغییر کرده است؟ اگر این‌چنین است؛ ممکن است مشکل شما یا کودک‌تان آلرژی فصلی باشد.آلرژی‌های فصلی هر سال در زمان مشخصی، برای مثل زمانی‌که برگ‌ها به زمین می‌ریزند یا زمانی‌که گیاهان گل می‌دهند، ایجاد می‌شود. نشانه‌های آلرژی نیز اغلب شامل عطسه، گرفتگی بینی و آبریزش بینی هستند. از سوی دیگر سرماخوردگی توسط ویروس‌ها ایجاد می‌شود و می‌تواند در هر زمان از سال اتفاق بی‌افتد، اما بیشتر در ماه‌های زمستان رایج است.
۲٫ آیا علائم به‌طور ناگهانی ظاهر شده‌اند؟ اگر این چنین است، مشکل ممکن است آلرژی باشد. در آلرژی‌های فصلی علائم به‌طور ناگهانی ظاهر می‌شوند و مدتی طولانی به طول می‌انجامند. علائم سرماخوردگی (بهبود سرفه کردن کودکان) معمولاً به‌تدریج پدید می‌آیند و ظرف ۷ تا ۱۰ روز از بین می‌روند، در صورتی‌که آلرژی تا زمانی‌که فرد در معرض آلرژی باشد طول می‌کشد که می‌تواند از چند هفته تا چند ماه باشد.
۳٫ آیا چشمان خود یا کودک‌تان خارش و ریزش اشک دارند؟ اگر این‌طور است به احتمال زیاد مشکل آلرژی است. (جلوگیری از انتشار میکروب‌ها)
۴٫ آیا علائمی چون تب یا ترشحات سبز/زرد بینی وجود ندارند؟ اگر این‌چنین است مشکل به احتمال زیاد آلرژی است. آلرژی هیچ‌گاه با تب همراه نیست. در آلرژی ترشحات بینی نیز رقیق و شفاف هستند، در صورتی‌که در سرماخوردگی ترشحات بینی اغلب غلیظ و به رنگ زرد مایل به سبز هستند.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

نظرات