پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > آینه هوشمند چیست

آینه هوشمند چیست

تکنولوژي | ۲۹ بهمن۱۳۹۴ | 1006 بازدید | نظرات

photo آینه هوشمند چیست

در آینده ای نزدیک، آینه شما علاوه بر نشان دادن چهره زیبایتان، به شما نشان می دهد که در بدنتان چه می گذرد.

به گزارش کلیک، این هدف محققانی است که در حال مطالعه و تحقیق بر روی یک آینه با تکنولوژی برتر هستند که با تحلیل چهره، سلامت فرد را بررسی می کند، و می تواند از بیماری های مزمن و مقدماتی، از قبیل بیماری ها و حملات قلبی در مرحله بروز پیشگیری کند و در یک نگاه اجمالی همه اطلاعات لازم درباره وضعیت سلامتی را فراهم می کند.

به تازگی محققان و شریکان صنعتی ۷ کشور اروپایی بر روی آینه Wize کار می کنند. هدف اصلی ساخت این آینه، تشخیص بیماریهای قلبی عروقی از قبیل بیماری ها و حملات قلبی است که دلیل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شوند.
محققان معتقدند که تشخیص علائم اولیه ی این بیماری ها، بهترین روش درمان بیماری های مزمن و کاهش هزینه های سنگین درمان است.
دوربین موجود در این آینه تغییرات روزانه ی چهره شمارا بررسی می کند و علائم برجسته استرس،نگرانی و بیماری را تشخیص می دهد و هم چنین میزان اشباع شدگی خون از اکسیژن و ضربان قلب را برطبق تغییرات رنگ پوست که توسط جریان خون ایجاد می شود را اندازه گیری می کند.
یک اسکنر ۳D بررسی می کند که آیا وزن کم کرده اید یا اضافه کرده اید؟ و در آخر یک گیرنده حساس به گاز، دهان شما را جهت یافتن هرگونه ترکیبات شیمیایی بو می کند و مشخص می کند که چقدر مشروب خورده اید، چقدر سیگار کشیده اید و آیا در معرض ابتلا به بیماری هستید یا خیر؟
بعد از جمع آوری همه اطلاعات لازم، این آینه مانند یک کامپیوتر لمسی عمل می کند، به سلامتی شما یک نمره می دهد و توصیه هایی را نیز جهت بهبود سلامت تان به شما ارائه می دهد.
هرچه این نمره دقیق تر محاسبه شده باشد و توصیه های ارائه شده مفید تر باشد، تاثیرمثبت این آینه را در زندگی خود بیشتر مشاهده خواهید کرد.
تیم تحقیق نیز امیدوار است سال آینده آزمایش های بالینی این آینه را در فرانسه و ایتالیا آغاز کند.


مطالب پربازدید

امروز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

نظرات