پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > اخبار > آیا حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در اردیبهشت ۹۵ پرداخت نخواهد شد؟

آیا حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در اردیبهشت ۹۵ پرداخت نخواهد شد؟

اخبار | ۲۹ اردیبهشت۱۳۹۵ | 831 بازدید | نظرات

نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره پیامک اخیر سازمان بازنشستگی لشکری درباره حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح، گفت: «روزهای گذشته پیامکی منتشر شد که اعلام کرده بودند به علت تأمین‌نشدن اعتبار از سوی دولت، سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح قادر به پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه نیست که این مطلب نادرست است و می‌توان آن را از طریق قانون پیگیری کرد؛ زیرا باعث ایجاد دلهره و تشویش در بین بازنشستگان شده است».
پیامکی از سوی سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح به پرسنل بازنشسته ارسال شد که در آن آمده بود: «بازنشستگان محترم، با سلام، ضمن عرض پوزش از مشترکین محترم به اطلاع می‌رساند سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح به دلیل تأمین‌نشدن اعتبار لازم از سوی «دولت» محترم تا اطلاع ثانوی قادر به پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه نیست».سخنگوی دولت با تأیید اینکه «پیامکی مبنی‌بر ‌پرداخت‌نکردن حقوق بازنشستگان لشکری به علت تأمین‌نشدن اعتبار از سوی دولت» منتشر شده است، گفت: انتشار این پیامک اقدامی مجرمانه بود.
سخنگوی دولت ادامه داد: «این پیامک در حالی در ٢۶ اردیبهشت‌ماه منتشر شد که هنوز در این تاریخ کسی حقوق نگرفته است و همین باعث تشویش و نگرانی شد. اینکه باعث تشویش شویم، ظلم است؛ چون این کار باعث شد که رسانه‌های خارجی جمع‌بندی کنند که پول بازنشستگی نیروهای مسلح به جای پرداخت‌شدن، به سوریه می‌رود». او درباره انتشار این پیامک تأکید کرد: «اگر در‌این‌باره عبارت اقدام مجرمانه را به کار ببرم، بجاست و سازمان مدیریت پیگیری قانونی انجام می‌دهد». نوبخت تصریح کرد: «روز سه‌شنبه در‌این‌باره با سردار دهقان، وزیر دفاع، صحبت کردم و ایشان نیز از این مسئله متأثر و مکدر بودند و تأکید کردند که برخورد تنبیهی انجام می‌دهند».
سخنگوی دولت تأکید کرد: «مگر می‌توانیم حقوق بازنشستگان را پرداخت نکنیم. عزیزان نیروهای مسلح نیز مانند سایرین حقوق خواهند داشت؛ هرچند که با توجه به ابلاغ‌نشدن قانون بودجه سال ٩۵ هنوز افزایش حقوق سال جدید اعمال نشده است».
نوبخت درباره شیوه تأمین اعتبار صندوق‌های بازنشستگی لشکری و کشوری از سوی دولت گفت: «سال گذشته صندوق بازنشستگی لشکری ١۴ هزار میلیارد تومان پرداخت مستمری داشته است که از این میزان دولت ١٣‌هزار‌و ٢٠٠ میلیارد تومان آن را تأمین کرده است».
او اضافه کرد: «صندوق‌های بازنشستگی سال گذشته قادر به پرداخت حقوق بازنشستگان نبودند و دولت اضافه بر وظیفه خود برای تأمین اعتبار به این صندوق‌ها کمک کرد. این صندوق‌ها سود کارخانجات خود را برای پرداخت مستمری‌ها به کار نگرفتند و امسال هم این صندوق‌ها در ذهن دارند که همه اعتبار لازم را از دولت تأمین کنند، این در حالی است که سهم هرکدام مشخص است. صندوق‌ها خواستند که سهم خود را برای پرداخت مستمری‌ها نیز از دولت بگیرند؛ اما اینکه بخواهند مردم را برای این کار گروگان بگیرند و حقوق را پرداخت نکنند، اقدامی است که می‌توان آن را پیگیری کرد».


مطالب پربازدید

امروز جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

نظرات