پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > خواندني ها > آموزش ساختن رژلب طبیعی در خانه با استفاده از چغندر

آموزش ساختن رژلب طبیعی در خانه با استفاده از چغندر

خواندني ها | ۱۰ آذر۱۳۹۷ | 2155 بازدید | نظرات

بهتر است برای داشتن یک زندگی سالم تر این وسایل آرایشی را با کمی خلاقیت خودمان در منزل بسازیم تا از ضرر های آن در امان باشیم .

چگونه در خانه لوازم آرایشی طبیعی بسازیم؟
بسیاری از ما می پنداریم اگر از لوازم آرایشی با برند معتبر استفاده کنیم هیچ وقت به پوستمان آسیب نمی رسد اما باید بدانید بسیاری از لوازم آرایشی مانند رژلب ها حاوی سرب هستند که سبب آسیب پوست لب می شوند و وارد دهان و معده می شوند. پس اگر بتوانیم خودمان در منزل لوازم آرایشی بسازیم ، نه تنها از آسیب به پوست جلوگیری می کنیم بلکه از صرف هزینه های اضافه برای تهیه لوازم آرایش نیز صرفه جویی خواهیم کرد.

طرز تهیه نرم کننده و رژ لب خانگی
همانطور که گفتیم برخی از رژلب ها حاوی سرب هستند که ماده بسیار خطرناکی برای سلامتی است پس بهتر است در خانه رژلب تهیه کنید تا از آسیب های پوستی در امان باشید . در ادامه دستور تهیه یک نرم کننده لب طبیعی را آموزش می دهیم ،دستورات اولیه زیر را انجام دهید.

photo آموزش ساختن رژلب طبیعی در خانه با استفاده از چغندر

در یک ظرف شیشه ای مناسب که در اثر حرارت آسیب نمی بیند ، مقدار کمی موم زنبور عسل بریزید . سپس این ظرف حاوی موم را بر روی حرارت اجاق گاز و یا ماکروویو قرار دهید . موم را با شعله کم ذوب کنید و مرتب هم بزنید اگر برای ذوب شدن موم از ماکرویو استفاده می کنید به فاصله هر ۳۰ ثانیه یکبار آن را در آورده و هم بزنید .

اکنون یک چغندر را بشویید و پوستش را بگیرید سپس آب چغندر را بگیرید و در ظرف شیشه ای بریزید . هنگامی که موم ذوب شد کمی آب چغندر به آن اضافه نمایید و هم بزنید تا به رنگ مورد نظرتان نزدیک شود و سپس زیر گاز را خاموش کنید و بگذارید رژلب خانگیتان سرد شود ، اکنون می توانید از این رژ دست ساز و طبیعی استفاده نمایید.

طرز تهیه پنکیک صورت خانگی
مقداری آرد برنج را در تابه ای بریزید و آن را روی شعله کم گاز قرار دهید و مرتب با یک قاشق چوبی هم بزنید تا تغییر رنگ دهد. وقتی رنگ آرد برنج به رنگ پوستتان نزدیک شد و به رنگ دلخواهتان رسید زیر گاز را خاموش کنید و پس از سرد شدن آرد برنج را در یک ظرف درب دار بریزید و از آن به جای پنکیک های شیمیایی استفاده کنید.

دقت داشته باشید در تهیه این پنکیک دست ساز حرارت باید کم باشد تا تا شما بتوانید روند تغییر رنگ آرد برنج را تحت کنترل داشته باشید. همچنین شما می توانید با آرد برنج را با پماد زینک اکسید (پماد سوختگی) مخلوط کنید و یک ضدآفتاب خانگی بسازید.

 


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

نظرات