پیام سلام مجله آموزشی سرگرمی سینمایی > تکنولوژي > آشنایی با محبوب ترین سلاح ارتش آمریکا

آشنایی با محبوب ترین سلاح ارتش آمریکا

تکنولوژي | ۱۰ تیر۱۳۹۵ | 400 بازدید | نظرات

یکی از کاربردی‌ترین سلاح‌هایی که نیروهای نظامی آمریکا در نبرهای زمینی خود مورد استفاده قرار می‌دهند M4 CARBINE نام دارد. وزن کم، سیستم عملیاتی مبتنی بر گاز، سیستم خنک کننده هوا، سیستم خودکار آماده‌سازی فشنگ، سرعت قابل تنظیم شلیک گلوله، و سازگاری با موقعیت شانه سرباز از مهم‌ترین قابلیت‌هایی محسوب می‌شود که می‌توان برای این سلاح برشمرد. این اسلحه ۵٫۵۶ میلیمتری که مدل به‌روز شده آن با نام M4A1 هم شناخته می‌شود از پرکاربردترین سلاح‌های گرم برای ارتش ایالات متحده است.

photo آشنایی با محبوب ترین سلاح ارتش آمریکا

این سلاح به مخزن کوتاه مخصوص ذخیره گلوله، دسته تاشو و دستگیره کاربردی با قابلیت جدا شدن را مجهز شده است و ریل داخلی آن امکان شلیک گلوله با سرعت بالا را فراهم می‌کند. این قابلیت‌ها به سرباز کمک می‌کند از فاصله کم هم به هدف شلیک کند و در طول روز یا شب، با برد کوتاه یا بلند به بهترین شکل هدفگیری نماید.

photo آشنایی با محبوب ترین سلاح ارتش آمریکا

کارخانه آمریکایی FN Herstel یکی از زیرمجموعه‌های شرکت کُلت وظیفه ساخت این سلاح را برعهده داشته است و هم‌اکنون نیروی دریایی، سازمان کشتیرانی، نیروی هوایی و پیاده‌نظام‌های آمریکایی به صورت ویژه از آن استفاده می‌کنند. وزن این اسلحه شخصی حدود دو کیلوگرم محاسبه می‌شود و از دیگر مشخصات آن می‌توان به طول ۳۳ اینچی، عرضه ۱۴٫۵ اینچی مخزن ذخیره گلوله و کالیبر ۵٫۵۶ در ۴۵ میلیمتری اشاره کرد.

photo آشنایی با محبوب ترین سلاح ارتش آمریکا

سیستم داخلی این اسلحه مبتنی بر گاز عملیاتی می‌شود و برای برخورد مستقیم گلوله با هدف ساخته شده است. سرعت شلیک گلوله در این اسلحه ۹۵۰ دور در دقیقه است و زمانی که سرباز ماشه را فشار می‌دهد، گلوله شلیک شده از آن با سرعت ۲۹۰۰ فوت در ثانیه حرکت می‌کنند. حداکثر برد این سلاح شخصی ۶۰۰ متر محاسبه شده است.

photo آشنایی با محبوب ترین سلاح ارتش آمریکا

مدل M4A1 این سلاح که به‌روز شده است به صورت کاملا خودکار عمل می‌کند و از دیگر تفاوت‌های آن نسبت به مدل M4 می‌توان به کشش ماشه سازگار با موقعیت عملیاتی و وزن بیشتر مخزن ذخیره گلوله اشاره کرد. وزن بالای مخزن ذخیره گلوله پایداری و دوام آن را افزایش داده و البته ظرفیت آن را هم بیشتر کرده است. این اتفاق همچنین باعث شده است زمانی که گلوله‌ها به صورت مداوم و پشت‌سرهم شلیک می‌شوند، دمای زیادی که در سلاح تولید می‌شود به درستی مدیریت شود و به سرباز انتقال نیابد.


مطالب پربازدید

امروز پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

نظرات